Темний шоколад здатний звернути процес старіння

0
191

Дослідники з Каліфорнійського університету було проведено незвичайне дослідження, основною метою якого стало виявлення корисних властивостей чорного шоколаду на організм, піддається процесам старіння. Для цього протягом двотижневого строку спостерігали за старіючими мишами, яким весь цей час вводили флавоноїд епікатехін. Саме це корисна речовина, у великих кількостях міститься в шоколаді.

Фахівцям вдалося з’ясувати, що епікатехін позитивно впливав на організм дрібних гризунів, а саме знижував у них рівень окисного стресу і запального процесу нервової тканини. Такі два фактори є основними джерелами розвитку досить небезпечних нейродегенеративних захворювань, зокрема хвороби Альцгеймера.

Крім цього, було відзначено, що таке корисна речовина впливало на поліпшення пам’яті мишей, а також значно знижувало рівень тривожності у піддослідних. Вчені стверджують, що отримана інформація може допомогти в поясненні того, що темний шоколад сприятливо впливає на пам’ять у людей, які споживають цей продукт. Згідно з твердженнями, достатньо щодня з’їдати невелику кількість шоколаду для того, щоб через деякий час помітити позитивні зміни в організмі.

Раніше вже було доведено сприятливий вплив чорного шоколаду для обміну речовин і серцево-судинної системи. Фахівці проаналізували приблизно 20 досліджень, на підставі яких вдалося з’ясувати, що споживання такого інгредієнта підвищує чутливість до інсуліну і бореться з системними запальними процесами.

Вчені сподіваються і далі вивчати корисні властивості темного шоколаду, для того щоб виявити його користь для інших внутрішніх органів і систем людського організму.