Терапія темрявою – як спосіб відновлення зору

0
263

В деяких випадках відновлення зору буває настільки ж простим, наскільки, власне, і його втрата. Саме до цього твердження зводяться думки вчених, засновані на даних отриманого дослідження, напередодні розміщених в Current Biology. Зокрема у журналі зазначається, що дослідниками були обстежені кошенята, у яких спостерігалися порушення зору у вигляді амбліопії. До спостереження і після нього тварини протягом десяти днів перебували в абсолютній темряві.

На думку дослідників, Дональда Мітчелла і Кевіна Даффі з канадського Dalhousie University, вплив темряви виступає в якості реабілітаційного фактора для певних складових зорової системи. Згодом вплив темряви призводить до повернення функцій в період ранньої стадії її розвитку, в якій вона характеризується найбільшою своєю гнучкістю.

«На підставі цього визначається можливість підвищення пластичності головного мозку, а також усунення зорових розладів типу амбліопії без використання наркотичних засобів» – заявляє Кевін Даффі. «За рахунок занурення в абсолютну темряву, як передбачається, мозок здійснює візуальний скидання, що і дозволяє йому згодом прийти до такого дивовижного відновленню».

Амбліопія – актуальний діагноз порядку для 4% населення всього світу, причому розвивається це захворювання в самому початку життя, тобто в момент, коли обидва ока бачать не однаково добре. Відсутність лікування провокує перехід від такого дисбалансу до постійної втрати зору.

Новий експеримент, про який йде мова, проводився з дослідженням кошенят, у яких було встановлено порушення зору у вигляді амбліопії, причому в його процесі передбачалося позбавлення тварин зору на одне око. Потім тварин повантажили в темряву, і саме це згодом призвело до швидкого і глибокого відновлення. За припущенням дослідників відновлення визначила втрата нейрофиламентов, за рахунок яких відбувається регуляція зорових процесів. Відсутність же стабілізуючих елементів визначило свободу зорової системи від регенерації.

Як переконані дослідники, терапія з використанням темряви може стати перспективним методом для лікування дітей з діагнозом амбліопія. Між тим, в будь-якому випадку важливим моментом є визначення фахівцями першопричин виниклого захворювання, адже саме це дозволить гарантувати, що за рахунок лікування темрявою не буде завдано шкоди для другого ока і, відповідно, що цей метод лікування не зашкодить його нормальній роботі.