Тілесний контакт з новонародженим зменшує рівень стресу у мами

0
216

Пологи можуть бути нудними як для матері, так і дитини. Проте попередні дослідження показували переваги тісних тілесних контактів для новонароджених. Наприклад, діти, які доторкаються до тіла матері протягом першої години після народження, відчувають менше післяпологового стресу, а це означає, що їх дихання і серцевий ритм стає більш стабільним, вони менше плачуть, у них стабілізується процес травлення. Так як область грудної клітини матері тепліше, ніж інші частини її тіла, це запобігає переохолодженню малюка, тим самим знижується істотний ризик для здоров’я малюка. Крім того, з поверхні шкіри матері до дитини переходить бактеріальна флора, яка є нормальною для кожної людини, вона попереджає майбутні хвороби, індукуючи становлення імунітету.

Дослідники цього огляду, на чолі з неонатологом Наталією Исаза з Дитячої Національної Системи охорони Здоров’я Вашингтона, округ Колумбія, кажуть, що для немовлят, які народилися передчасно або з допомогою спеціальних медичних методів, доводиться переривати контакт з матір’ю у зв’язку з необхідною неонатальної реанімації. Дослідження проводилося у відділенні інтенсивної терапії для новонароджених.

Дослідники виявили, що всі матері повідомили про суб’єктивне зниження їх рівня стресу після безпосереднього контакту зі своїми дітьми, коли їх на час повертали в обійми матерів. Вага дітей коливався від 500 до 4000 грамів, а вік варіював від 3 до 109 днів. Всіх немовлят лікували з приводу тієї чи іншої патології, а більше половини потребували кисневої підтримки.

Результати показали, що напруга матерів від вимушеної розлуки з своїми дітками зменшилася відразу після тілесного контакту. Це вплинуло на тактику ведення хворих у відділенні інтенсивної терапії.

Тепер у лікарів є більше доказів того, що тілесний контакт з дитиною може покращити не лише стан самого немовляти, але і матерів, а, можливо, і батьків. Це впливає на здоров’я та емоційне благополуччя, а також міжособистісні відносини батьків, на збільшення показників грудного вигодовування.

Якщо немає медичних протипоказань, то немовлята повинні як можна довше перебувати притиснутими до тіла матерів. Так призначено природою і ми повинні це тільки заохочувати і підтримувати.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com