Томати справляються з негативним впливом алкоголю на печінку і мозок

0
188

Завдяки проведеним експериментам на дрібних лабораторних гризунах американські вчені прийшли до висновку щодо того, що помідори сприятливо впливають на печінку, головний мозок, а саме захищають їх від згубної дії спиртовмісних напоїв. З цього випливає, що томати повинні бути частиною щоденного раціону тих людей, які мають звичку урізноманітнювати своє дозвілля алкоголем.

У ході наукового дослідження, проведеного на мишах, дослідники з США переконалися, що томати надають позитивний вплив на організм тварин після того, як вони вживали алкоголь.

Учасників експерименту розділили на кілька груп. Перша категорія отримувала спиртні напої в сукупності з порошком концентрованих томатних речовин, а друга група випробовуваних – брала всередину тільки алкоголь. Через місяць ведення мишами такого способу життя вченими було оцінено стан внутрішніх органів тварин.

Завдяки таким дослідженням стало відомо, що у набагато кращому стані перебували печінка, головний мозок у тих гризунів, яким окрім спиртовмісних напоїв давали витяжку з томатів. У той же час ті миші, які не споживали помідори, показували клінічні прояви, що відповідають тим, які спостерігаються при ураженні внутрішніх органів у людей, які страждають від хронічного алкоголізму.

Учені переконалися, що обсяги томатного порошку, відповідні поживним речовинам, які знаходяться в одному помідорі, ефективно блокують вплив алкоголю на печінку і головний мозок приблизно в 90% випадків. Також дослідники відзначають, що подібні результати доцільно відносити і до людського організму. Це означає, що під час застілля, для досягнення позитивного ефекту, досить з’їдати мінімум один помідор, але обов’язково він повинен бути в сирому вигляді, а не, наприклад, маринованим.