Томські вчені виявили і займаються ретельним вивченням хімічного зєднання, здатного захистити мозок від інсульту

0
200

В даний час вчені з Томського університету, спільно з групою колег з США, займаються дослідженням абсолютно нового хімічного з’єднання, що володіє унікальною особливістю – воно здатне активно захищати мозок людини, який раніше переніс ішемію, від розвитку інсульту і реперфузионного пошкодження. За останніми даними, які були отримані в ході дослідження, стало відомо, що при введенні даного хімічного з’єднання в організм хворої людини, воно активізує процес секреції оксиду азоту. Ця речовина відіграє надзвичайно важливу роль в основних процесах організму в цілому.

Виявлене хімічна речовина унікальне за своєю природою, так як воно не тільки дозволить успішно купірувати ускладнення після раніше перенесеного інсульту та ішемії, але також допоможе знизити ризик прояву даних небезпечних станів у осіб, які мають в анамнезі серцево-судинні патології. Ішемія – це патологічний процес, спровокований недостатнім надходженням в тканині органу кисню. Зазвичай проявляється внаслідок закупорки судин різного калібру емболом. В результаті кисневого голодування функціонування органів порушується, і чим пізніше буде відновлений нормальний кровотік, тим важче будуть наслідки. В особливо важких клінічних ситуаціях розвивається інсульт.

Оксид азоту, що виділяється при впровадженні в тіло хворого щойно виявленого специфічного хімічного з’єднання – це важлива молекула, яка відповідає за більшість процесів в тілі. У нормі ж оксид азоту синтезується ендотеліальними клітинами, локалізованими в стінках судин. І в першу чергу він регулює повноцінне обіг крові у венах і артеріях, нормалізує тонус вен і артерій, та контролює рівень тиску. За словами вчених, якщо заповнити його концентрацію в організмі за рахунок хімічної сполуки, то ризик прогресування ішемії та інсульту значно знижується.