Тренуючись через 4 години після навчання, можна поліпшити память

0
243

Тепер дослідники стверджують, що фізична активність корисна не тільки для тіла, але і для мозку, після того як виявили, що вправляючись через 4 години після навчання, можна підвищити довгострокову пам’ять.

Співавтор дослідження Гильен Фернандес, з інституту Дондерса в Нідерландах, і колеги виявили, що дорослі, які тренувалися через 4 години після завершення навчальної задачі, краще згадували інформацію 2 дні.

Дослідники нещодавно опублікували свої висновки в журналі «Current Biology».

Для дослідження, команда привернула 72 осіб, щоб завершити 40-хвилинну задачу, в якій вони були зобов’язані переглянути 90 фотографій і дізнатися відповідні місця розташування.

Потім учасники були віднесені до однієї з трьох груп: одна група відразу приступала до тренуванні, після виконання завдання, інша група через 4 години після навчальної задачі, третя група не здійснювала вправ взагалі.

Обидві групи завершили 35-хвилинне вправа з використанням велоергометра.

Всі учасники пройшли повторний тест пам’яті через 2 дня, який оцінює, скільки інформації вони зберегли від початкової задачі.

Вони також зазнали функціональної магнітно-резонансної томографії (МРТ), яка вимірювала активність мозку під час тесту пам’яті.

У порівнянні з учасниками, тренировавшимися відразу після навчальної задачі або взагалі не упражнявшимися, ті, хто займався спортом через 4 години, краще згадали інформацію. Крім того, дослідники виявили, що останні мали більш точні уявлення правильних відповідей у гіпокампі – області мозку, важливою для навчання і пам’яті.

Результати забезпечують початкове доказ того, що фізичні вправи, виконані в правильний час, можуть змінити мнемонічні процеси і поліпшити збереження даних в пам’яті протягом не менше 48 годин.

Економічний, здоровий, і практичний характер вправ робить його ідеальним для заходів в освітніх і медичних установах.

Хоча автори не можуть пояснити, чому саме затримані вправи викликають підвищення довготривалої пам’яті, вони вказують на дослідження на тварин, які показали, що вправи можуть збільшити рівні катехоламінів. Останні є хімічними сполуками, які можуть поліпшити консолідацію пам’яті.

Експеримент служить доказом правильності принципу дослідження, який міг би надихнути застосування фізичних вправ для підвищення довгострокової пам’яті в самих різних шарах населення.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com