Тривалий дитячий сон може вберегти від цукрового діабету

0
192

Група британських дослідників виявила взаємозв’язок між тривалістю сну і ймовірністю розвитку хвороби, як цукровий діабет у пацієнтів молодше 10 років.

Як відомо, на тривалість сну впливає велика кількість різноманітних факторів, серед яких статева приналежність і вікова категорія людини. Найбільш бажана норма – від 6.5 до 7.5 годин, а одне з раніше проведених відкриттів показало, що люди, які проводять велику кількість часу уві сні більш схильні до проблем зі здоров’ям і скорочення тривалості життя.

У новій науковій роботі британські дослідники спробували з’ясувати зв’язок між тривалістю сну і виникненням діабету 2 типу. Подібне наукове дослідження ґрунтувалося на проведеному експерименті, який довів існування залежності між сном і скупченнями жирової тканини.

Тепер же вчені вирішили вивчити дані лабораторних досліджень та фізичні показники більш 4.5 тисяч дітей у віковій категорії до 10 років незалежно від етнічної приналежності. Стало відомо, що діти, які спали більше 10 годин на добу, мали низькою вагою і меншою кількістю жирової тканини. Крім цього, тривалість сну виявилася прямо протилежною рівнем інсуліну, резистентності до подібного речовини і цукру в крові.

Завдяки отриманій інформації вдалося вивести найбільш ідеальну тривалість сну для дітей – 10 з половиною годин, що попереджає набір зайвої маси тіла та утримує в нормі показники інсуліну. На думку дослідників це може значною мірою знизити ризик розвитку інсулінонезалежного цукрового діабету. Батькам необхідно лише стежити за режимом дня дітей, особливо тих, які за медичними показниками входять у групу ризику.