Цифрова мамографія може допомогти передбачити хвороби серця

0
230

Мамографія може допомогти передбачити хвороби серця у жінок шляхом виявлення ознак наявності кальцію в артеріях грудей. Це може зробити можливим їх раннє лікування, з потенційними вигодами, особливо для молодих жінок.

Отримані результати були представлені на засіданні щорічної наукової сесії Американського Коледжу Кардіології в Чикаго.

Серцево-судинні захворювання спричиняють 22% смертей серед жінок в США, а рак, зокрема рак молочної залози, що відповідає за 21% смертельних випадків. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), це два основні захворювання, що приводять до збільшення смертності серед жінок у США.

Щорічно в США проводиться близько 37 мільйонів маммографий. Американське товариство раку рекомендує щорічну мамографію жінкам у віці 40-54 років та особам з високим ризиком розвитку раку молочної залози, а також через кожні 2 року особам у віці від 55 років.

Цифрова мамографія, використовується в 96% маммографий в США, вона може виявити звапнення. Ця інформація також може допомогти визначити, скільки кальцію міститься в коронарних артеріях.

Коронарна артеріальна кальцифікація (ЯК) є дуже раннім ознакою серцево-судинних захворювань (ССЗ).

В даний час дані дозволяють припустити, що грудна артеріальна кальцифікація може бути рівним або більш сильним індикатором майбутніх хвороб серця.

Вчені, в рамках цього дослідження, порівняли дані 292 жінок, які зазнали мамографії і неконтрастною комп’ютерної томографії грудної клітини протягом 1 року.

Грудна артеріальна кальцифікація (ДАК) і ЯК були оцінені від 0-12 балів, де було 12 максимальною оцінкою.

Результати показали, що в 124 жінок, або 42,5% учасників, з’явилися ознаки грудної артеріальної кальцифікації, і 70% цих жінок також мали ЯК. 63% з тих, чия КТ показала, також мали ДАК.

Половина жінок у віці до 60 років мали і ДАК, і ЯК. У молодих жінок з ДАК, 83% мали ЯК.

ЯК більш імовірно у літніх жінок з підвищеним артеріальним тиском і хронічною хворобою нирок, але результати показують, що у пацієнтів із ДАК, в три рази більше шансів наявності ЯК.

Перевага використання мамографії для прогнозування ССЗ в тому, що кожен скринінг забезпечує легкодоступні дані без додаткових витрат.

Отримані дані свідчать про те, що субклінічний атеросклероз може передбачити ризик серцево-судинних захворювань більш ефективно, ніж інші діагностичні методи.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com