Цукор може стати причиною розвитку серцево-судинних захворювань

0
224

Наукові працівники одного з інститутів Швеції встановили, що надмірне споживання солодкого може стати не тільки причиною зайвої ваги, але і проблем з серцево-судинною системою. Слід зазначити і те, що мова в даному дослідженні йшла тільки про цукор.

Наукові роботи і практичні дослідження в цьому напрямку проводилися близько 17 років. За цей час вчені змогли проаналізувати стан здоров’я більше 25000 чоловік, які не страждали від цукрового діабету і будь-яких інших серцево-судинних недуг. Фахівці уважно вивчали не тільки стан здоров’я добровольця, але і раціон його харчування. Також, систематично учасники проекту проходили повне медичне обстеження.

Як було встановлено за результатами обстеження, у 5% людей які споживали на 15% більше цукру, ніж повинно бути в добовій нормі, був підвищений на третину ризик розвитку інфаркту міокарда. Крім цього, деякі пацієнти почали скаржитися на не стабільне артеріальний тиск.

Виходячи з таких показників дослідження, було встановлено, що навіть не суттєве, але систематичне перевищення добової норми цукру може призвести до розвитку патологічних процесів у серцево-судинній системі. Особливо це стосується тих, хто вже має проблеми зі здоров’ям. Також, не слід забувати і про інших системах організму. Систематичне вживання більшої кількості солодкого, ніж потрібно, може призвести до розвитку цукрового діабету, порушення обміну речовин і, як наслідок цього, до набору зайвої маси.

Медики настійно рекомендують стежити за своїм здоров’ям і раціоном харчування. Також не слід забувати про регулярне обстеження у профільних медичних фахівців.