Цукровий очерет, як засіб проти стресу і для поліпшення сну

0
249

Група дослідників з Японії вивела новітній активний компонент з цукрової тростини, яка не тільки знижує рівень стресу, але також допомагає позбутися від частих нічних пробуджень, тим самим покращуючи сон.

Актуальність новітнього відкриття полягає в тому, що існує тісний взаємозв’язок між порушеннями сну та стресовими ситуаціями. Недостатня кількість часу, відведений для нічного відпочинку, само по собі є стресовою ситуацією. У той же час нервове перенапруження провокує виникнення у людини проблеми зі сном або призводить до його повної відсутності. Безсоння, в свою чергу, провокує розвиток таких наслідків, як набір зайвої маси тіла, депресивний стан, підвищена тривожність і серцево-судинні патології.

У своєму новому експерименті японські вчені вивели альтернативу медикаментів від безсоння – натуральне речовина, справляється зі стресом і нормалізує сон. Подібний компонент носить назву октакозанол. Варто зазначити, що найбільша його концентрація міститься в цукровому очереті, однак він також присутня в рисових висівках, бджолиному воску, а також в маслі, отриманому із зародкової пшениці.

Для того щоб вивчити вплив октакозанола дрібних гризунів, вирощених в лабораторних умовах, ввели в стресовий стан, після чого тварини отримували таку речовину оральним шляхом. Фахівцям вдалося виявити, що завдяки такому компоненту знизився вміст кортикостерону, що представляє собою маркер стресу. Після отримання октакозанола миші стали нормально спати, хоча до проведення наукового дослідження у них спостерігалися проблеми з нічним відпочинком.

Вчені відзначають, що подібна речовина повністю безпечно для людей, тому що це натуральне речовина, що не має побічних ефектів. Більш того, якщо у людини немає ознак порушення сну, то октакозанол не призведе до будь-яких порушень у цій галузі.