Цукрозамінники негативно впливають на серце і вага

0
267

Вчені з Університету Манітоби зробили відкриття – цукрозамінники негативно впливають на людську масу тіла, а саме збільшують її, підвищують ймовірність розвитку цукрового діабету, а також сприяють зростанню кров’яного тиску і розвитку серцево-судинних патологій.

Популярність використання штучних підсолоджувачів обумовлюється тим, що вони низькокалорійні, через що їх з кожним днем все більше використовують в якості інгредієнтів напоїв, лікарських препаратів і харчових продуктів.

Раніше вже було доведено, що такі речовини негативно впливають на обмін речовин, склад кишкової мікрофлори і апетиті. Однак минулого разу, результати наукових досліджень були суперечливими. Саме з цієї причини канадські дослідники вирішили вивчити інші аспекти цукрозамінників.

В першу чергу вчених зацікавила взаємозв’язок між змінами індексу маси тіла, розвитком серцево-судинних захворювань і споживання штучних підсолоджувачів. Щоб отримати необхідну інформацію були проаналізовані дані 37 досліджень, які проводилися протягом останнього десятиліття. Варто відзначити, що в них загалом брало участь 400 тисяч добровольців.

У кінцевому підсумку була відібрана тисяча осіб, за якими впродовж півроку пильно спостерігали. Завдяки обліку багатьох специфічних наукових чинників вдалося дізнатися, що підсолоджувачі не тільки не знижують масу тіла, але навпаки – збільшують її. Крім цього, у контрольної групи спостерігалося підвищення АТ і високий ризик розвитку хвороб з боку серцево-судинної системи.

Таким чином, жодне з досліджень не показав того, що цукрозамінники знижують індекс маси тіла. Подальші вивчення будуть спрямовані на з’ясування, як вживання підсолоджувачів в період виношування дитини позначається на вазі немовлят.