Твердий сир врятує від проблем із зубами

0
196

Дослідницька група з Індії встановила тверді сорти сирів допомагають у захист зубів від карієсу. Такий інгредієнт впливає на нормалізацію і підтримання кислотно-лужного балансу в роті. Для отримання такого висновку фахівцями було здійснено дослідження, в якому брало участь понад 70 осіб у віковій категорії, починаючи з 12 до 16 років.

Вчені мали намір з’ясувати, як споживання молочної продукції відбивається на стані ротової порожнини. Клініцисти добровольців поділили на кілька груп. Перша категорія споживала тверді сири, друга – кисломолочні продукти, а третя – цільне коров’яче молоко. Як до, так і після експерименту було виміряно значення рН ротової порожнини у добровольців.

Результат дослідження показав, що коли показники рН опускалися нижче значень 5.5, то ймовірність виникнення у людини карієсу або пошкодження зубної емалі значно підвищувалася.

Споживання твердого сиру попереджало зниження кислотно-лужного балансу, на тлі чого, захищало стоматологічні одиниці від ураження карієсом та ерозіями. Варто зазначити, що прийом в їжу кисломолочної продукції і цільного молока ніяк не позначилася на рівні рН у порожнині рота. До найбільш корисним різновидів сирів лікарі відносять пармезан і чеддер, Голландська або Швейцарський сир.

Паралельно проходили наукові дослідження спрямовані на з’ясування того, чи приносить користь сир для людей, які прагнуть позбутися від зайвих кілограм. Подібні вивчення проводили в Дубліні, в яких взяли участь понад 15 тисяч людей різного віку. Був зроблений висновок – споживання твердого сиру не впливало на підвищення показників «поганого» холестерину. З цього випливає, що людям, котрі худнуть не тільки можна, але і потрібно розбавляти дієту продуктами на молочній основі.