Твердий сир, як засіб проти карієсу

0
211

Нове наукове дослідження вчених з Індії показало, що споживання всередину твердих сортів сиру значною мірою знижує розвиток карієсу не тільки у дорослих людей, але і у підлітків і дітей.

На підтвердження такої інформації було проведено дослідження, в якому брало участь 75 людей у віковій категорії від 12 до 16 років. Перед початком експерименту у всіх учасників була виміряна і оцінена кислотність ротової порожнини.

Показники рН менше 5.5 є небезпечним, оскільки підвищує ймовірність формування ерозій на зубних одиницях і руйнування емалі.У тих ситуаціях, коли рН вище позначки 5.5, то небезпека карієсу помітно знижується.

Учасники експерименту були розділені на кілька груп, кожна з яких протягом невеликого проміжку часу повинна була приймати всередину певну категорію молочної продукції. Наприклад, особам з першої групи треба було з’їдати твердий сир, з другої – випивати молоко, а з третьої – несолодкий рідкий йогурт з низьким відсотком жирності. Також для всіх була одна важлива умова – після трапези необхідно було полоскати рот водою. Дослідники вимірювали показники рН у кожної людини через 10, 20 і 30 хвилин після трапези.

Завдяки цьому стало відомо, що у добровольців, які вживали йогурт і молоко, не було зареєстровано ніяких змін кислотності, а у тих, хто з’їдав твердий сир, спостерігалося зростання таких показників. З цього випливає, що саме такий продукт має антикариозным властивістю.

Індійські вчені відзначають, що зростання рівня рН після споживання сиру, швидше за все, пов’язано з підвищеним виділенням слини з-за того, що такий інгредієнт необхідно ретельно пережовувати. Крім цього, передбачається, що велика кількість корисних сполук, що містяться в сирі, можуть залишатися на емалі, що захищає зуби від впливу агресивного кислоти.