Тяжкість інсульту гірше у змінних працівників

0
215

Нове дослідження є ще одним доказом шкоди, що завдається позмінної роботою, після того, як виявили, що це може збільшити тяжкість інсульту, особливо у чоловіків.

Співавтор дослідження Девід Ернест і його колеги публікують результати своїх досліджень у журналі «Ендокринологія».

Добре відомо, що змінні умови роботи можуть перешкодити циркадному ритму тіла, який керується внутрішніми біологічними годинами. Біологічний годинник реагують на зовнішні сигнали, такі як світло і темрява, які говорять тілу, коли пора спати, прокидатися, їсти, а також про багато іншого.

Багато досліджень виявили можливі наслідки для здоров’я позмінної роботи. Недавнє дослідження, опубліковане в JAMA, наприклад, виявило підвищений ризик серцево-судинних захворювань серед жінок, що працюють в нічну зміну протягом 5 років і вище.

Дослідники прийшли до висновку, що добові порушення ритму призвели до гірших за результатами інсульту у щурів.

Протягом 2 тижнів, гризуни піддавалися впливу «фіксованого» світло-темної індукції, перш ніж були віднесені до однієї з двох груп.

Протягом 7 тижнів, одна група продовжувала відчувати вплив світла і темряви – контрольна група, в той час як інша група зазнала значного зрушення у світло-темної експозиції, за графіком, який представляє собою змінна робота.

Вчені виявили, що щури, з другої групи мали набагато більш важкі наслідки інсульту, ніж у контрольній групі. Вони виявилися більш схильні до пошкоджень головного мозку, втрати чутливості, і у них гірше кінцівки рухалися в результаті ішемічного інсульту.

Цікаво те, що дослідники виявили, що тяжкість інсульту варіювала у самців і самок щурів з другої групи, самці мали гірші результати, ніж самки.

Команда припускає, що ця гендерна різниця може бути обумовлена впливом статевих гормонів. Дійсно, жінки середнього віку рідше страждають інсультами, порівняно з чоловіками того ж віку, і менш серйозні наслідки. Проте літні жінки, що наближаються до менопаузи, як правило, мають більш серйозні симптоми інсульту, ніж чоловіки.

Автори кажуть, що їх результати показують, що змінним працівникам та іншим особам з нерегулярними графіками сну слід більш уважно стежити за факторами ризику серцево-судинних захворювань, таких як високий кров’яний тиск і ожиріння. Вони повинні дотримуватися здорового способу життя, який знижує ризик серцево-судинних захворювань.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com