У 50% дорослих американців виявлений діабет або переддіабет

0
261

Результати дослідження, опубліковані в сьогоднішньому онлайн-виданні JAMA, показали, що майже 50% жителів США мають діабет або переддіабет – стан, коли рівень цукру в крові підвищений і існує подальший ризик розвитку хвороби.

Діабет, захворювання при якому концентрація цукру в крові перевищує норму, може бути пов’язаний з недостатнім виробленням інсуліну організмом (1-й тип) або мати форму інсулінонезалежного (2-й тип) і, як правило, викликаний надмірною вагою, неправильної дієтою і відсутністю фізичної активності.

Діабет обходиться американській економіці в астрономічну суму – оцінка, проведена на 2012 рік, склала 245 млрд доларів у вигляді коштів, виділених державою на лікування захворювання та з урахуванням втрат, пов’язаних з падінням продуктивності праці. Діабет пошкоджує стінки судин, призводить до хвороб очей і нирок, перешкоджає швидкому загоєнню ран і є причиною великих інфекцій м’яких тканин організму. Згідно з даними, нещодавно опублікованими в American Diabetes Association, близько 71 тисячі американців щороку помирає від хвороб, пов’язаних з діабетом.

Учені, що проводили дослідження, визначали недиагностируемый діабет як стан, при якому рівень цукру в крові натще був більше 126 мг/дл, а переддіабет фіксувався при перевищенні концентрації цукру в крові натще порогу в 100-125 мг/дц.

Дослідження охоплювало 5000 пацієнтів і ставило завданням виявити рівень схильності населення до діабету і тенденції перебігу захворювання.

Медики встановили, що станом на 2012 рік близько 12-14 відсотків дорослого населення країни були хворі на діабет. У більшої частини пацієнтів був діагностований 2-й тип, який викликається ожирінням, неправильної дієтою і відсутністю фізичної активності.

Експерти оцінили і поширеність діабету за расовою ознакою. До 20% азіатів американського походження мали захворювання, при цьому 50% з них не знала про це. Діабет були хворі 22% афроамериканців, 23% іспаномовних і 11% білого населення. У близько 50% латиноамериканців та азіатів була виявлена недиагностируемая форма діабету, а серед білих і чорношкірих ця цифра становила 33%.

Лікарі також відзначили різке зростання захворюваності в період з 1990 по 2008 рік.

Дослідження CDC, опубліковане в 2014 році, встановило, що в США 29 мільйонів людей хворі на діабет, а у 86 мільйонів жителів виявлено переддіабет, що становить 33% дорослого населення країни.

За матеріалами: www.forbes.com
Автор: Євген Смирнов