У Бразилії почнуть вирощувати комарів-переносників вірусу Зіку

0
183

Вчені з Бразилії приступили до досить несподіваного науковому експерименту. У спеціально обладнаних приміщеннях будуть розводити генетично модифікованих комах, які в подальшому будуть переносити вірус Зіку. Однак дана процедура повинна мати зворотну дію – таким чином, вчені припускають звести до мінімуму популяцію переносників цього захворювання.

В лабораторіях штучно будуть вирощувати комарів виду Aedes aegypti. Даний підвид комах ідеально підходить для розповсюдження небезпечних вірусних захворювань, серед яких і вірус Зіку. Було підготовлено спеціальне приміщення, в умовах якого в тиждень передбачається виробляти близько 60 мільйонів комарів чоловічої статі. Науковці пояснили, що будуть випускати виключно самців, так як саме вони не вражають людей. Таким чином, комарі, які будуть випущені, не зможуть поширити вірус і, до того ж, будуть негативно впливати на своє потомство. Останнє зумовлено тим, що комахи будуть мати спеціальний ген, який штучно буде закладено вченими.

Вчені практично впевнені в тому, що такі методи допоможуть скоротити популяцію небезпечних комах майже на 90%. Потомство, яке буде відбуватися від таких комарів, буде гинути, навіть не досягнувши статевого віку. Першу партію комарів передбачається випустити вже на наступному тижні, в околицях лабораторії. Всі особини будуть позначені спеціальним розчином, що дозволить спостерігати за ходом експерименту. Якщо роботи дадуть належний результат, комарів такого типу будуть випускати в місця, де спостерігається найбільша їх локалізація. Таким чином, протягом року передбачається практично повністю знищити цих небезпечних комах.