У Фінляндії розробили вакцину від діабету

0
27

Група вчених з університету Тампере і Гельсінського дослідного центру винайшли вакцину від діабету другого типу. Наголошується, що нове медикаментозне засіб вже випробували на лабораторних мишах і результати позитивні. Однак, говорити про широке застосування цього препарату в медицині, поки що не доводиться, так як не почалися ще всі необхідні клінічні випробування.

Так, на думку вчених, які проводили наукові дослідження, головною причиною розвитку цукрового діабету другого типу є ентеровірус. Саме він, потрапляючи в підшлункову залозу, запускає процес знищення клітин, що виробляють інсулін. На підставі цього і було створено новий препарат. Основні компоненти вакцини спрямовані саме на знищення ентеровірусу.

Згідно зі статистикою, найбільше пацієнтів з цукровим діабетом другого типу перебувати саме у Фінляндії, тому питання ефективного лікування даного захворювання тут стоїть найбільш гостро. Клініцисти припускають, що за умови успішного проходження всіх практичних випробувань, препарат може широко використовуватися в медицині вже через 8 років.

Практичні роботи передбачається розпочати вже в 2018 році. Вчені хочуть ввести нову вакцину 30 здоровим чоловікам, щоб перевірити її безпеку, а потім, за умови, що все пройде добре, 150 дітям. У тому випадку, якщо даний етап клінічних випробувань пройде успішно, вакцину передбачається ввести 4000 дітям з діагнозом «цукровий діабет другого типу», щоб встановити, наскільки ефективно працює новий препарат на практиці.

Слід зазначити, що на даний момент, цукровий діабет, як першого, так і другого типу, ставитися до тих захворювань, які неможливо вилікувати повністю. Тому нова вакцина може стати справжнім проривом в медицині.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here