У фізично активних людей похилого віку краще память

0
188

Список, що перераховує користь фізичної активності для здоров’я величезний, але нове дослідження додає до нього ще одну додаткову перевагу: літні люди, які більше ходять або бігають підтюпцем краще справляються із завданнями на перевірку пам’яті.

У США кожен третій літня людина вмирає з одним з видів деменції, а хвороба Альцгеймера є шостою за значимістю причиною смерті в країні.

Дослідження, яке опубліковано у виданні «Журнал Міжнародного Нейропсихологічного Товариства», може мати позитивні наслідки для боротьби зі спадом пам’яті, викликаних старінням і страждають нейродегенеративними процесами, такими як хвороба Альцгеймера.

Дослідження очолили: Доктор Скотт, Хейс, з Бостонського Університету Медицини та заступник директора Центру Нейровізуалізаційних Досліджень для Ветеранів.

Для цілей дослідження, дослідники залучили 29 молодих людей у віці 18-31 року та 31 літньої людини у віці 55-82 років. Їх попросили носити Актиграф – невеликий пристрій, який фіксує інформацію про те, скільки кроків, які було зроблено, наскільки енергійні вони були і скільки часу на це пішло. Дослідники стверджують, що цей метод обліку фізичної активності, є найбільш об’єктивним, він кратно точніше будь-яких суб’єктивних оцінок. Учасники пройшли нейропсихологічне тестування, щоб вчені могли оцінити їх навички пам’яті, планування і вирішення проблем. Після цих тестів, випробовувані взяли участь у лабораторних роботах по запам’ятовуванню імені по обличчю.

Загалом, літні люди, які щодня здійснювали більше кроків, краще виконували тести на пам’ять. Крім того, зв’язок між кількістю зроблених кроків і пам’яттю на обличчя була дуже вираженою. Дослідники кажуть, що ці типи завдань, важкі для літніх людей, так як пред’являють високі вимоги до гиппокампу.

Цікаво й інше: зв’язку між кількістю кроків і пам’яттю не спостерігалося в групі досліджуваних молодих людей.

Висновки про позитивний вплив фізичної активності є привабливими з цілого ряду причин. Всім відомо, що фізична активність є одним з найважливіших компонентів, що впливають на ожиріння і серцево-судинні захворювання. Знаючи, що відсутність фізичної активності може негативно вплинути і на пам’ять, люди будуть більше зацікавлені в тому, щоб залишатися активними.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com