У людей, які підтримують контакт з родичами, знижується ризик смерті

0
6

Дослідники з медичної школи Далла Лана в Торонто кажуть, що спілкування з родичами збільшує кількість прожитих років. Про це свідчить дослідження, проведене вченим Джеймсом Іванюком. В ході експерименту наукові діячі взяли до уваги інформацію про людей у віці 57-84 року.

У результаті виявилося, що ті, хто частіше спілкувався з родичами, жив довше. Це не дивно, адже навіть психологи стверджують, що самітництво не може позитивно впливати на самопочуття людини, а високий рівень соціалізації, навпаки, підвищує рівень здоров’я. Також дослідники з’ясували, що знаходження на усіляких заходах дружина і людей зі схожими інтересами, а також активність в соціальних мережах знижує ймовірність смерті у літніх людей.

Ще один висновок, який зробили канадські вчені – не доведено, що проблеми в подружньому житті впливають на її тривалість. Проблеми зі здоров’ям у багатьох пенсіонерів після виходу на відпочинок пов’язують з тим, що після звільнення з роботи вони вже не так активно залучені в суспільне життя. Завдяки таким висновкам найближчим часом може бути сформована методика реабілітації для пенсіонерів, які стикаються з «випаданням» з соціуму.

Вчених зі всього світу вже кілька десятків років цікавлять причини довголіття і фактори його досягнення. В середині ХХ століття геронтологи навіть передбачали, що до 2020 року середньостатистична людина стане жити на півстоліття довше. Серед факторів, які сприяють довголіттю, крім соціалізації, виділяють наявність постійного партнера (чоловіка), відсутність шкідливих звичок, збалансоване харчування продуктами високої якості, екологічну ситуацію та ряд інших причин.

За матеріалами: planet-today.ru

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here