У мозку людини знайшли сотню недосліджених ділянок

0
234

Працівники університету Вашингтона днями представили оновлену карту мозку людини. Провівши дослідження, вони знайшли там 97 недосліджених ділянок, які відповідають за різноманітні функції.

Дослідженням ділянок головного мозку займаються, починаючи з 19 століття. Дослідники намагаються з’ясувати, як розподіляються функціональні ділянки в корі, як пов’язані між собою нейрони і яка їх структура. Коли вчені не враховують певні фактори, вони отримують різні результати. В американському університеті цю ж завдання поставили перед собою нейрофізіологи, які хочуть розгадати всі таємниці роботи мозку людини. Американський уряд в даний момент активно спонсорує ці дослідження, виділяючи майже 40 млн доларів на рік. Дослідники ж набрали для досвіду близько 1200 добровольців, які регулярно спостерігалися під кураторством Девіда ванн Ессена.

За допомогою програми Human Connectome Project дослідниками було досліджено більше двох сотень людей. Алгоритм дослідження включав такі фактори, як: товщина кори у різних місцях, щільність нейронних груп. У результаті американські вчені отримали карту, що складається з 180 зон з чіткими їх обмеженнями. Нагадаємо, раніше вчені дослідили роботу 52 ділянок, і відкриття сотні нових – справжня знахідка. Оновлена карта дозволить вченим зайнятися вивченням мозкових ділянок, які відповідають за мову людини та інші важливі функції. Випробування будуть продовжуватися, так як працівники університету розраховують знайти нові зони, дізнатися їх функції і порівняти їх. В результаті поточного дослідження планується надрукувати значний доповідь на 200 сторінок, який незабаром буде опублікований в журналі Nature. Всі бажаючі зможуть знайти на Інтернет-ресурсах.

За матеріалами: dni24.com