У ПАР почалися випробування нової вакцини проти ВІЛ

0
209

Доктора Південної Африки на порозі чергового відкриття. Вони кажуть, що зовсім скоро можна буде врятувати тисячі людей від смертельного вірусу ВІЛ. Медики проведуть черговий ряд дослідів над новою вакциною проти захворювання.

У тесті ліки HVTN 702 візьмуть участь понад 5 тис. громадян ПАР. Всі учасники відібрані в певній віковій категорії – 18-35 років. На 15 регіонів Африки буде розподілено певну кількість вакцини. Протягом 4 років хворих будуть спостерігати, обстежувати і стежити за змінами в організмі. У результаті експерименту вчені сподіваються хоча б трохи зменшити силу захворювання в ПАР.

До 2020 року медики планують завершити тестування ліки. Вчені заявляють, що якщо результати експерименту не дадуть ґрунтовних і грандіозних результатів роботи все одно будуть продовжуватися. Навіть маленький відсоток успіху може дати шанс на одужання тисяч людей по всьому світу.

Раніше в 2009 році в Таїланді проводилися подібні експерименти. Протягом 3,5 років медики дослідили роботу і реакцію захворювання на вакцину. В результаті дослідження було виявлено, що препарат діє ефективно на 31,2%.

Нагадаємо, що щорічно 1 грудня відзначають день боротьби з ВІЛ-інфекцією і Снідом. За даними всесвітньої організації, ВІЛ займає одне з перших місць у рейтингу глобальних і складних захворювань. На сьогодні від хвороби вже загинуло понад 35 млн жителів планети з різних країн. Тільки на 2015 рік від зараження інфекцією померло понад 1 млн осіб. За статистикам минулого року, на планеті проживає близько 37 млн людей, які заражені ВІЛ. Найбільше хворих в Африці, від Півдня до Сахари. У Південній Америці за один день заражається інфекцією близько 1000 здорових осіб. А за даними за 2014 рік, ряди постраждалих від Віча поповнилися на 2,4 млн жителів, і це тільки по території ПАР.