У підлітків, які вживають марихуану, підвищений ризик шизофренії

0
217

Вплив марихуани в підлітковому віці призводить до шизофреноподобным змін в головному мозку, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Кора головного мозку».

Статистика Національного Інституту по Зловживанню Ліками показує, що 15% восьмикласників вже пробували марихуану і більш 1% використовують її щодня.

Марихуана (конопля), може викликати відчуття релаксації і ейфорії, але тривога, страх, недовіра і паніка теж є загальними симптомами, особливо у високих дозах.

Короткострокові наслідки включають в себе втрату пам’яті і судження, спотворення сприйняття, що приводить до порушення навчання в школі або на роботі. Вона також може викликати звикання.

У підлітковому віці, марихуана впливає на мозок, при тривалому вживанні порушує когнітивний розвиток. Великі дози марихуани можуть викликати гострий психоз, включаючи галюцинації, марення і втрату почуття особистої ідентичності.

Головний п’янкий ефект, надає психоактивна речовина дельта-9-тетрагідроканнабінол (ТГК), який знаходиться в смолі в основному листі і нирках жіночого рослини конопель.

Дослідники з Західного Університету в Онтаріо, Канада, пролили світло на значні довгострокові наслідки впливу ТГК на мозок гризунів-підлітків.

Команда провела випробування поведінки, яке зазвичай спостерігається при шизофренії та інших нервово-психічних розладах. Досліджено соціальну взаємодію, мотивація і пізнання, дослідницька поведінка, рівень тривожності та пізнавальної дезорганізації – нездатність фільтрувати непотрібну інформацію.

Використовуючи комбінацію поведінкових і молекулярних аналізів нейронної електрофізіології в природних умовах, команда порівняла довгострокові наслідки впливу ТГК у молодих і дорослих гризунів.

Результати показали суттєві і сталі поведінкові, нейронні і молекулярні зміни, які ідентичні для таких психоневрологічних розладів, як шизофренія.

Гризуни-підлітки, які перебували під впливом ТГК, були вимкнені соціально і продемонстрували підвищену тривожність, когнітивні порушення і дезорганізацію, а також аномальні рівні дофаміну, що є особливістю для шизофренії. Ці зміни тривали і на початку дорослого життя, крім початкового впливу.

З наростанням рівня вживання канабісу для підлітків, вкрай важливо, виділити фактори ризику, пов’язані з впливом марихуани.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com