У повних дітей більш високий ризик розвитку бронхіальної астми

0
213

Діти з надмірною вагою або з актуальною проблемою ожиріння більшою мірою схильні до розвитку у них астми, порівняно з тими дітьми, у яких відзначається нормальна вага. Саме до такого висновку прийшли американські дослідники.

Дослідники з Каліфорнії вивчили медичні записи по 623 358 пацієнтам у віці від 6 до 19 років, при цьому кожен з них був віднесений у відповідну їх зростанню і вазі групу. Зокрема були виділені наступні групи:

  • нормальна вага;
  • надмірна вага;
  • середня ступінь ожиріння;
  • крайній ступінь ожиріння.

Кожен з пацієнтів цих груп спостерігався на протязі одного року для подальшого проведення аналізу щодо поширеності астми.

В результаті було з’ясовано, що діти з надмірною вагою 1,16 разів схильні до розвитку у них астми, порівняно з дітьми, чия вага відповідав нормальним показникам.

При середньому ступені ожиріння діти в 1,23 рази схильні до розвитку цього стану, а діти, що відповідають групі крайнього ступеня ожиріння схильні йому в 1,37 разів.

У дітей, у яких розвинулася астма, як було з’ясовано, за середньої ступеня ожиріння і при крайній ступінь ожиріння переважно відзначалася підвищена схильність до розвитку агресивних і регулярних форм цього захворювання, знову ж таки, в порівнянні з дітьми з нормальною вагою.

Крім цього, на підставі дослідження стало зрозуміло, що зв’язок маси тіла і схильності астмі може бути дещо змінена у відповідності з расової/етнічної приналежності пацієнтів, а також з їх статтю і віком.

Так, у дівчаток із середнім ступенем ожиріння у віці 6-10 років ризик розвитку астми в 1,36 разів вище, ніж у дівчат з нормальними показниками ваги цього ж віку, у дівчат же крайнього ступеня ожиріння у цьому віці порівняно з дівчатками з нормальною вагою ризик розвитку астми збільшується в 1,56 разів.

Середня ступінь ожиріння дітей з азіатсько-тихоокеанських островів збільшує ризик розвитку астми у 1,41 рази, в той час як діти цього ж територіального розташування, але відповідні групи крайнього ступеня ожиріння, у 1,67 разів частіше схильні до ризику виникнення у них астми.

Дослідження, проведене у відношенні дітей, вказує на те, що діти з надмірною вагою і з ожирінням (особливо молоді дівчата і діти з азіатсько-тихоокеанських островів), найбільшою мірою схильні до астми. Враховуючи отримані знання, тепер можна переходити до розробки програм, що запобігають астму, відштовхуючись від даних з високим груп ризику щодо даного захворювання.

Більш того, в результаті цього дослідження і подальших робіт над даними, отриманими за нього, самі лікарі зможуть контролювати стан дітей з більшою уважністю, і зокрема тих з них, у яких вже відзначена астма при ожирінні з найбільш важким типом її течії.

Примітно, що тільки у США дані Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC) вказують на актуальність астми порядку для 7,1 мільйона дітей. Захворювання є найпоширенішим і хронічним, більш того, на його частку доводиться близько 13 мільйонів пропусків шкільних занять щорічно, що також є важливим моментом.

Дослідники також відзначили, що хоча і відзначалася раніше можливість зв’язку дитячого ожиріння і астми, настільки великомасштабних досліджень для підтвердження або спростування цього факту по США ще не проводилося.