У соціальних мережах сперечаються, чи замінять роботи лікарів

0
184

В останні кілька десятків років люди стали більше орієнтуватися на штучний інтелект, але чи означає це, що колись настане день, коли професія лікаря пропаде, і замість них хворих людей стануть лікувати не люди, а роботи?

Соціальна мережа Curofy, в якій спілкуються лікарі, вирішила провести дослідження на цю тему. Згідно з його результатами, навряд чи в найближчі десятиліття людей замінять машини. Майже 60%, а це близько 3,5 тисяч опитаних медпрацівників вважають, що навіть існування штучного інтелекту не зможе замінити навички живого доктора. Лише близько 40% вважають, що повна заміна людей машинами можлива.

Скептики стверджують, що розвиток технологій в медицині спрямоване не на повне переоснащення та заміну живої робочої сили, а для полегшення роботи лікарів. Існування високотехнологічних медичних послуг дозволяє медпрацівникам удосконалювати свою кваліфікацію і збільшувати багаж знань. Звичайно, в медицині є ситуації, коли потрібна саме людська робота. З допомогою роботів можна поставити діагноз, але кінцеве рішення повинен прийняти людина, проаналізувавши безліч факторів в ситуації. Єдине припущення, в якому сходяться навіть скептики – впровадження штучного інтелекту зможе зменшити кількість деяких лікарських посад, що може спричинити за собою деякі проблеми на ринку праці, але ніяк не зникнення лікарської справи.

На сьогоднішній день вчені продовжують займатися виготовленням роботів, які допомагають лікарям. Окрім обладнання, що випускаються роботи-гуманоїди – техніка, що нагадує людини. Вона переважно покликана допомогти людям під час реабілітації і виконує функції медсестри. Особливі успіхи в справі створення роботів робить Японія та інші азіатські країни.

За матеріалами: planet-today.ru