У США дають зелене світло жіночої віагрі

0
205

Фармацевтичні експерти впевнені, що в найближчі дні препарат флибансерин, званий в народі жіночої віагрою, буде офіційно дозволений для продажу в США. Адміністрація з контролю за ліками і харчовими продуктами (FDA) двічі з 2010 забороняла виробництво та продаж у країні флибансерина.

На відміну від чоловічого аналога, віагра для жінок підвищує лібідо не шляхом впливу на область геніталій, а стимулюючи зони головного мозку, що відповідають за задоволення. Жінки, які брали участь у випробуваннях препарату, займалися сексом частіше і отримували від нього більше задоволення.

Однак, препарат викликає у експертів сумніви в його безпеці.

Широкомасштабні клінічні випробування, проведені виробником флибансерина компанією Sprout Pharmaceuticals, виявили, що препарат, спочатку розроблений як антидепресант, має побічні ефекти: знижує кров’яний тиск, може призводити до непритомності, нудоти, втоми і безсоння. Критики застосування нового препарату також відзначають, що знижене лібідо у жінок виникає не стільки від фізичних, скільки від психологічних факторів.

Хоча продажі жіночої віагри вже двічі заборонялися FDA з-за побічних ефектів, тепер, по всій видимості, препарат буде схвалений в якості лікувального засобу для жінок з синдромом гипоактивного сексуального бажання – то є, у кого тривалий час відсутня потреба в сексуальній близькості.

Консультативний комітет FDA вже проголосував і схвалив застосування препарату, вважаючи, що плюси від його використання переважують ризики побічних ефектів. Однак, дозвіл надано за умови, що флибансерин не надійде в продаж, поки не будуть розроблені детальні рекомендації щодо мінімізації негативного впливу його побічних ефектів.

Згідно зі статистикою близько 25% всіх жінок мають знижене лібідо і очікується, що флибансерин буде не менш популярним, ніж класична віагра – світові продажі відомого препарату для лікування еректильної дисфункції чоловіків перевищують 2 млрд доларів в рік. Його успіх перетворив американську компанію Pfizer в одного зі світових лідерів фармацевтичного ринку.

Cindy Whitehead, виконавчий директор Sprout Pharmaceuticals вважає: «Ми перебуваємо в кроці від того, щоб вивести на ринок перший засіб, лікуючу найпоширенішу жіночу сексуальну дисфункцію».

За матеріалами: www.iol.co.za
Автор: Євген Смирнов