Учені з Великобританії встановили, що у 80% населення серце старше, ніж їх фактичний вік

0
189

Вчені провели серію досліджень, щоб встановити, наскільки швидко старіє серце в організмі людини. Результати були не втішними. В ході проведення досліджень вченим вдалося з’ясувати, що у більшої частини населення Британії серце старше, ніж їх фактичний вік. Була запущена спеціальна програма (онлайн-тест), за допомогою якої вченим вдалося встановити наступні цифри – чотири людини з п’яти, які знаходяться в працездатному віці (старше 30 років), мають більш старе серце, тому ризик розвитку в них інфаркту, інсульту або інших патологій серцево-судинної системи значною мірою зростає.

Фахівцями з Великобританії були вивчені дані понад півмільйона людей, які скористалися спеціальної онлайн-програмою для обчислення ризик розвитку інфаркту та інсульту. Статистика виявилася така, що понад 85% представників сильної статі і 2/5 жінок, які ще не переступили сорокалітній рубіж, мали серце, старше їх хронологічного віку. Крім цього з’ясувалося, що люди не знають основні фактори ризику, які можуть спровокувати прогресування серцево-судинних патологій. Менше половини з резидентів не знали, яке артеріальний тиск для них є нормальним, і який у них на даний момент рівень холестерину в організмі.

Один з науковців, який брав безпосередню участь в дослідженні, сказав про те, що з-за того, що серце старіє швидше всіх інших органів, значною мірою зростає ризик прояву патології ССС. І важливо займатися профілактикою таких недуг постійно контролювати свій тиск, регулярно проходити обстеження, а також змінити свій раціон (виключити з нього занадто жирну їжу, смажену, копчену і дуже солону).