Ученим вдалося розкрити секрет довгожительства деяких людей

0
225

Вивченням питання довгожительства світ науки займається вже не один десяток або навіть не одну сотню років. І поки наблизитися до таємниці тривалого життя вдалося зовсім небагато. Зараз же увагу італійських вчених привернув невеликий пункт проживання – Чіленто. Саме в ньому проживає досить велика кількість пенсіонерів, вік яких, за нашими мірками, досить великий – жінки доживають до 90-92 років, чоловіки ж до 85 років. Статистичні дані такі, що люди в інших містах Італії живуть у середньому на десять років менше.

Учені займалися дослідженням організму таких довгожителів, і їм вдалося встановити цікавий факт – в людей, які прожили понад сотні років, в організмі була досить розвинена незвичайна мережу дрібних капілярів. Саме з цієї причини їх тканини краще забезпечувалися кров’ю, живильними речовинами і киснем. За словами одного з італійських вчених, знижена концентрація адреномедуллина (білок крові), яка була виявлена у довгожителів, свідчить про те, що і капіляри і дрібні судини постійно перебували в тонусі і виконували свої функції повноцінно, тому життєво важливі органи, а також мускулатура відмінно постачалась кров’ю.

Вчені з римського університету активно продовжують вивчати дане питання і займаються дослідженнями в інших місцях планети, де люди проживають понад 90 років. Для експериментів беруться ДНК, а також набори білків. Детальний аналіз отриманого матеріалу показало, що в крові у довгожителів підвищена концентрація двох специфічних білків, які відповідають за повноцінну роботу судин і серця. Але при цьому білкове з’єднання, яке регулює процес розширення просвіту судин, перебувало у більш низької концентрації. Виходячи з цього, був зроблений висновок, що саме перевищення одних специфічних білків над іншими є секретом довголіття.