Улюблене дитя більше схильна до депресії

0
251

Якщо у вас є брати чи сестри, ви, ймовірно, не один раз сперечалися про те, хто є улюбленцем мами. Однак, згідно з новим дослідженням, виявляється, бути таким у матері не так вже й добре, адже це може збільшити ризик депресії.

Співавтор дослідження Джилл Сюитор, професор соціології в Університеті Пердью в Вест-Лафайетт, штат Індіана, і колеги публікують результати своїх досліджень у виданні «Журнал геронтології: суспільні науки».

У дослідженні взяли участь 725 дорослих дітей з 309 сімей, які також були частиною дослідження сімейних розбіжностей – паралельно проводиться проекту, спрямованого на отримання даних про кращому розумінні відносин між батьками та їхніми дорослими дітьми.

Матері в кожній родині були віком 65-75 років до 2001 року, на момент початку дослідження. Також використовувалися дані про сприйняття дітьми того, були вони найбільш улюбленими чи ні, які надавалися матерями. Точніше, дослідники вивчили дані за чотирма критеріями фаворитизму: дитячого сприйняття емоційної близькості з матір’ю, їх сприйняття конфлікту, їх сприйняття гордості від своєї матері, і їх сприйняття розчарування. Команда також оцінювали симптоми депресії серед дітей.

Вчені виявили найвищі показники депресивних симптомів у дітей, які вважали, що вони були емоційно ближче до матері, ніж їхні брати та сестри або ті, хто вважав, що мати в них розчарована.

Дослідники вважають, що суперництво між дітьми може бути причиною високого рівня депресії серед тих, хто вважав себе улюбленою дитиною матері, все тому, що це може бути результатом збільшення почуття відповідальності за літніх матерів.

Команда також проаналізувала свої висновки за расовою ознакою. Вони пояснюють, що попередні дослідження показали більш високі рівні близькості між старими матерями й дорослими дітьми у афроамериканських сім’ях. Близько чверті сімей в рамках дослідження, ставилися до негроїдної раси. Було виявлено, що діти в цих сім’ях найбільше страждали, якщо вважали, що їх мама розчарована в них.

Дані дослідження показали зв’язок психологічного благополуччя та фаворитизму в сім’ї, за рахунок стереотипів соціального порівняння та його вплив на розвиток депресивних станів у улюблених дітей.

Далі, команда планує дослідити, чи виникають подібні результати у взаєминах дітей з батьками.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com