Унікальна методика допоможе діагностувати хворобу Паркінсона на ранній стадії

0
210

Співробітниками Королівського університету Мельбурна була створена новітня і унікальна програма діагностування такого захворювання, як хвороба Паркінсона, ще до того, як з’являться перші характерні клінічні ознаки такого недуги. До цього часу подібних тестів не існувало, а патологія виявлялася завдяки яскраво вираженій симптоматиці і непоправних змін головного мозку, що практично не залишає пацієнтам шансів на сприятливий прогноз.

Суть нового діагностичного тесту полягає в тому, що для його здійснення необхідні папір і ручка, а також дошка або великий планшет для графіки. За допомогою таких пристосувань людині предложеноосуществить ряд нескладних завдань. Потім програма, спроектована вченими, проаналізує всю інформацію в режимі реального часу.

Така технологія діагностики вже була протестована на більше ніж 60 пацієнтів, яким вже був поставлений такий діагноз. Вчені відзначають, що приблизно у половини піддослідних не спостерігалося яскраво виражених клінічних проявів недуги, а у решти були присутні зовнішні симптоми, що мали різну ступінь інтенсивності.

В ході такого наукового дослідження людей попросили написати пропозицію, втілити певну послідовність букв, а також зобразити спіраль Архімеда. Варто зазначити, що вченим вдалося виявити раніше початок прогресування такого захворювання з точністю до 93%.

Тим не менш, незважаючи на такі позитивні результати нової діагностичної методики,фахівці відзначають, що необхідні додаткові дослідження, що підвищують ефективність діагностування хвороби Паркінсона, що дасть можливість, як можна раніше розпочати відповідну терапію і забезпечити успішний результат.