Уникання арахісу після формування толерантності безпечно для дітей

0
205

Споживання продуктів з арахісу з раннього віку може захистити дітей у групі ризику від алергії. Вони продовжують бути захищеними через рік після припинення вживання, про це повідомляє дослідження, опубліковане в журналі New England Journal of Medicine.

Арахісова алергія може бути смертельною для тих, хто їй піддається, так як це може викликати серйозні потенційно смертельні, алергічні реакції, відомі як анафілаксії.

Люди з алергією на арахіс потребують в постійному доступі до епінефрину для ліквідації наслідків, у разі випадкового впливу.

Дослідження LEAP на базі Імунної Мережі Толерантності (ITN), що базується в Сіетлі, штат Вашингтон, в рамках якого діти з групи ризику їли арахіс з раннього дитинства у віці до 5 років. У дослідженні брали участь 640 дітей.

Таке споживання арахісу знижує частоту алергії у немовлят групи ризику на 80%, порівняно з дітьми, які уникли арахісу.

Дослідження змінила попередні уявлення про запобігання алергії арахісу шляхом переконливого доказу того, що раннє споживання арахісу є корисним в цій групі населення.

Дослідження LEAP-ON було продовженням попередньої роботи. Клінічні випробування були проведені Національним Інститутом Алергії та Інфекційних Захворювань (NІAІ), Лондон.

У дослідженні LEAP-ON з подальшим дослідженням 556 дітей з початкових 640 учасників LEAP. З нової когорти 274 раніше споживали арахіс і 282 уникали його. У LEAP-ON, всі учасники уникають арахісу протягом року.

Для того щоб перевірити, уникнення арахісу, дослідники використовували питальник і перевіряли випробовуваних на наявність арахісового білка у зразках пилу.

Після 12 місяців винятки арахісу, тільки 4,8% від початкових споживачів арахісу показали ознаки алергії. На противагу цьому, у 18,6% дітей, початково уникають арахіс, були алергічні реакції.

Отримані результати свідчать про те, що відмова від споживання арахісу протягом року не викличе алергії, якщо повернутися до вживання. Приведуть більш тривалі періоди відмови від вживання арахісу до зниження толерантності поки не відомо, і команда планує подальше спостереження, щоб дослідити це.

Дослідження дає впевненість, що наявність арахісу в раціоні, але не обов’язково весь час, є безпечним для більшості дітей, які отримали терапію толерантності.

Імунна система, здатна пам’ятати і зберігати своє толерантне стан.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com