Урок на уважність від коричневої летючої миші

0
223

Наша здатність зосереджуватися виключно на відповідній сенсорної інформації є навиком, який ми вважаємо само собою зрозумілим. Дослідження області мозку, де цей талант живе, вкрай убогі. Нове дослідження з використанням кажанів, опубліковане в Працях Національної Академії Наук, занурюється трохи глибше.

Для повноти нашого життя, наші почуття окружаются сенсорної стимуляцією.

Легко забути, скільки інформації проходить через наші органи почуттів кожну секунду в день; наш мозок налаштовується тільки на ту інформацію, яка важлива для нас.

Наприклад, поки ви читаєте це, ви, ймовірно, сидите. Ваша нижня частина тіла перебуває на стільці, і ваш вагу тіла тисне на сідниці. Коли ви зосереджені на цьому факті, ви можете відчувати вагу. Але перш, ніж це було доведено до Вашого відома, ця інформація була далека від вашої уваги.

Може бути, якщо вам пощастить, і ви напряжете вуха, ви можете почути далеких птахів.

Дослідники з Університету Джона Хопкінса зробили нові відкриття в мозку кажанів, які допомагають нам зрозуміти, як ссавці володіють таким лазерним наведенням уваги.

Кажани полюють, роблячи звуки, а потім, слухаючи їх, коли вони відскакують від будь-яких об’єктів перед ними. Це неймовірне використання гідролокатора дозволяє їм полювати в найтемніші години, у відносній безпеці.

Для використання ехолокації, кажани повинні бути в змозі розрізнити ехо-сигнали серед поля сторонніх шумів, включаючи звуки інших кажанів та їх відлуння, комах, дерев, літаків і автомобілів.

Провідний автор Мельвіль Вольгемут, з кафедри психологічних наук, каже, що їх мозок розробив спеціальні почуття, які дозволяють йому вибрати звуки з навколишнього середовища, які мають відношення до тварин.

Вчені вирішили зрозуміти, які звуки кажанів вважаються досить важливими, щоб вони звернули увагу на них.

Дослідники використовували п’ять великих коричневих кажанів, відтворюючи для них різні звуки при моніторингу активності певної частини їхнього мозку, відомої як верхній горбок. Всі шуми були рівні по амплітуді, пропускної здатності та тривалості.

Вчені виявили, що сенсомоторні нейрони в вентральної області горбка відповіли на всі звуки. Однак нейрони в спинний області відповіли тільки на природні звуки рукокрилих комах.

Ці знахідки важливі і для людського мозку. Результати можуть мати значення для зорової уваги і сприйняття людини.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com