УЗД-СКРИНІНГ ШКОЛЯРІВ ТА ПІДЛІТКІВ

8-21-2021
УЗД-СКРИНІНГ ШКОЛЯРІВ ТА ПІДЛІТКІВ

Для того щоб не пропустити початок серйозних захворювань, виникнення патологічних змін і вчасно почати лікування, уникнувши важких наслідків, рекомендується регулярне проходження дітьми профілактичних медичних оглядів. Вони потрібні, навіть якщо у дитини немає ніяких скарг на здоров’я або явних симптомів. Порушення можуть довго ніяк себе не проявляти. Виявити їх на ранніх стадіях допомагає комплексне ультразвукове обстеження (передбачає огляд всіх основних органів і систем організму). Пройти його бажано всім молодшим школярам і підліткам. Хочу порадити УЗД всіх органів малого тазу https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-organiv-malogo-tazu-u-lvovi/ в клініці UROSVIT.

УЗД малого таза є ультразвукова діагностика органів розташовані в нижньому відділі черевної порожнини: сечовий міхур, нирки, пряму кишку, статеву систему чоловіків і жінок. УЗД малого таза використовують для пацієнтів будь-якої статі і віку. З причини того, що процедура безпечна і інфоматівна, УЗД малого таза проводять при вагітності.

У гінекології УЗД малого таза дозволяє діагностувати вагітність на ранньому терміні, виявити різні запальні захворювання, провести ранню діагностику новоутворень і міоми матки, виміряти товщину ендометрія, а також отримати важливу діагностичну інформацію щодо серйозних патологій, в тому числі і тих, які вимагають оперативного втручання .

Показання до УЗД-діагностики:

Показанням до застосування ультразвукового дослідження малого таза, є болі внизу живота, відсутність менструації або, навпаки, рясні виділення, перенесені раніше недуги статевих органів.

Як підготуватися до дослідження?

Перед проведенням маніпуляції необхідно наповнити сечовий міхур (випити 1-1,5 літра води за 1 годину до дослідження і не ходити в туалет). При піхвовому огляді спеціальної підготовки не потрібно, і краще сечовий міхур спорожнити. Кишечник перед процедурою повинен бути зруйнований, а без газів. При використанні ректального датчика можна випити проносне.

Підготовка до УЗД малого таза

Залежно від того, який вид УЗД малого таза рекомендований і з якою метою, від пацієнта може знадобитися певна підготовка. Так, при трансабдоминальном вигляді УЗД рекомендується без шлаковая дієта за кілька днів до дослідження, а напередодні – очисна клізма. За годину до дослідження бажано випити близько літра води, щоб сечовий міхур був повним. Трансвагинальное дослідження не вимагає спеціальної підготовки, а процедура проводитися при порожньому сечовому міхурі. Трансректальне УЗД вимагає спорожнення кишечника і також порожнього сечового міхура, тому напередодні варто прийняти проносне або очистити кишечник за допомогою клізми.

При трансабдоминальном УЗД, пацієнт розташовується на кушетці на спині, нижня частина живота звільнена від одягу. При трансвагинальном – так само на кушетці, але ноги зігнуті в колінах, а при трансректальном – на лівому боці і зігнуті в колінах ноги притиснуті до грудей. Датчик в останніх двох варіантах використовується вузький і витягнутий, на нього одягається презерватив і наноситься гель для полегшення проникнення в порожнину і поліпшення якості передачі ультразвукового сигналу. Тривалість дослідження може становити 15-20 хвилин.

У клініці МедЕліт проводяться ультразвукові дослідження органів малого таза на сучасному високотехнологічному обладнанні, що дозволяє отримати якісну візуалізацію діагностується органу, а так само оцінку його стану і структури. При необхідності, в клініці МедЕліт можна проконсультуватися з профільними фахівцями, звернувшись до лікаря-уролога або лікаря гінеколога для подальшого лікування виявленого захворювання. Будь-пацієнт може вибрати клініку зручну по розташуванню і пройти УЗД малого таза на Парку Перемоги або виконати УЗД малого таза на Молодіжній.

Любіть себе, ставитеся дбайливо до власного здоров’я! Відчувайте себе впевнено з нашими фахівцями. Ми допоможемо!

УЗД щитовидної залози

Дозволяє стежити за станом одного з ключових органів, вчасно виявляти збої в його роботі. Оцінюються на відповідність показникам норми такі параметри, як структура, розміри, будова, розташування, контури. Додатково оглядаються прилеглі лімфовузли.

Особливо актуально для дітей – жителів мегаполісів.

Спеціальна підготовка не потрібна.

УЗД серця

У кардіології носить назву електрокардіографії (ЕхоКГ). Дає високоякісне зображення всіх структурних елементів серця і ведуть до нього судин, дозволяє спостерігати за роботою органу в режимі онлайн, оцінити стан серцево-судинної системи і виявити будь-які відхилення. Підготовка від пацієнта не потрібно.

УЗД молочних залоз у дівчаток

Дослідження спрямовано на виявлення запальних процесів і наявних порушень формування молочних залоз.

УЗД органів черевної порожнини

Надає великий обсяг інформації, оскільки оглядається багато органів.

Дослідження печінки виявляє пухлинні утворення різної природи, запальні процеси, абсцеси, кісти, цироз, скупчення паразитів.

Огляд селезінки дозволяє зафіксувати її збільшення, що, як правило, викликано захворюванням крові (частий діагноз – лейкоз). Також тільки завдяки цьому дослідженню можна діагностувати розрив селезінки і внутрішня кровотеча – наслідок перенесеного інфекційного мононуклеозу.

УЗД жовчного міхура дає можливість оцінити стан самого міхура та його проток, виявити порушення форми і розмірів, положення органу, наявність запалень, пухлин і конкрементів. Дослідження дозволяє діагностувати холецистит, жовчнокам’яну хворобу, водянку жовчного міхура, дискінезію жовчовивідних шляхів.

Завдяки візуалізації підшлункової залози вдається виявити її запалення – реактивний панкреатит. Перейшовши в гостру або хронічну фазу, він проявляє себе вкрай неприємно: раптовими різкими болями в животі, відрижкою, нападами нудоти, блювотою.

як підготуватися

УЗД черевної порожнини

За 3-4 дні до обстеження потрібно виключити вживання продуктів, здатних викликати здуття кишечника: Бобові (горох, квасоля), молоко і молокопродукти, житній хліб, солодку випічку, свіжі овочі і фрукти, газовані напої. Для зниження метеоризму показаний дводенний прийом ферментів і ентеросорбентів (Фестал, Ентеросгель, Еспумізан, Смекта). Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо дитина в даний час проходить курс лікування і приймає ліки. Дослідження проводиться натще. Останнім прийомом їжі перед ним повинен стати вечерю (не пізніше 19.00).

В Європейському радіологічний центр на ультразвукову діагностику можна записатися на найбільш підходяще для вас час, наприклад, на ранкові години, щоб дитина не залишався голодним довго. Візьміть з собою що-небудь для перекусу після проходження процедури.

УЗД нирок, наднирників і сечового міхура

Теж вимагає дотримання дієти на етапі підготовки. Два-три дні напередодні дитина не буде їсти нічого з того, що здатне ще більше активувати запальний процес (якщо він має місце) або викликати підвищене газоутворення: гостре, смажене, жирне, солодке, капусту, бобові і т.д. Через бульбашок повітря в кишечнику лікаря буде складно розглянути потрібні органи.

Ще одна важлива умова отримання чіткої візуалізації – наповнений сечовий міхур. За 30-40 хвилин до процедури потрібно випити 0,5 л звичайної води без газу і утриматися від відвідування туалету.

УЗД статевих органів

УЗД мошонки у хлопчиків спеціальної підготовки не вимагає. Треба тільки подбати про чистоту статевих органів. Якщо ж досліджуватися буде передміхурова залоза, потрібно, щоб сечовий міхур був наповненим.

Про це ж треба подбати перед дослідженням матки і придатків у дівчаток (воно виконується тільки трансабдоминально (поверхнево, без введення датчика всередину)). Приблизно за півгодини до процедури дитині необхідно випити 0,5 л води і не мочитися.

як проводиться

Збираючись на ультразвукове обстеження, подбайте, щоб на дитину був одяг, від якої легко звільнити досліджувану ділянку. Пацієнт лягає на спину. Лікар наносить на його шкіру спеціальний гель-провідник. Він прозорий, нічим не пахне, гіпоалергенний. Завдяки йому датчик краще ковзає. Лікар без натиску водить наконечником датчика по поверхні тіла. Може знадобитися, щоб дитина глибокого вдихнув або кілька секунд не дихав. Також лікар може попросити повернутися на бік. Після закінчення огляду гель знімається вологими серветками. На цьому процедура закінчується. Діагност заповнює протокол обстеження.

Якщо ви батько, важливо запитувати себе: чи роблю я все можливе, щоб зміцнити здоров’я своєї дитини і уникнути розвитку патологічних процесів, і не роблю того, що може погіршити його здоров’я.