В недалекому майбутньому чоловіки будуть самі народжувати дітей

0
225

За припущеннями вчених, через 5-10 років чоловіки самі будуть в змозі виносити і народити малюка. До таких висновків науковці дійшли після того, як провели успішну операцію з трансплантації матки жінки. На їх думку, такі операбельні заходи можна буде проводити в осяжному майбутньому і чоловікам. Само собою зрозуміло, що про самостійних пологах не може бути мови. В такому випадку, буде використовуватися кесарів розтин.

На даний момент вчені тільки ведуть теоретичні роботи в даному напрямку. Передбачається, що такі операції проводитимуться тільки з молодими чоловіками, не старше 35 років. Це обумовлено тим, що для проведення операції потрібно пройти тривалий курс підготовки, який також складається з прийому гормонів. Слід зазначити, що гормональна терапія буде використовуватися і після проведення пересадки матки. Можливість зачати дитину, при вдалій операції, настає вже по закінченню 7-8 місяців. Проте, робити точні прогнози в даному випадку, поки рано, так як ніяких практичних досліджень в цій галузі ще не проводилося.

Вчені відзначають, що за останні 5 років порожнинна хірургія зробила крок далеко вперед, тому проведення такого роду операцій це тільки питання часу. На думку медиків, адаптація матки в животі у чоловіків буде проходити без відторгнення. На даний момент вчені працюють над вивченням можливих змін гормонального фону у чоловіків, розвиток пологової діяльності в чоловічому організмі.

Якщо подібні операції будуть проходити успішно, це дасть можливість багатьом парам мати своєї дитини, без використання дорогих процедур ЕКО або донорської сперми. Проте слід розуміти, що процес пересадки матки незворотній і вимагатиме ретельної підготовки.