В організмі людини знайшли сильний антибіотик

0
203

Таку заяву зробила американська група вчених. Згідно з їх твердженням в організмі людини знаходиться один з найбільш потужних антибіотиків. Якщо подальші досліди пройдуть успішно, можна буде говорити про новий метод лікування деяких вірусних та інфекційних захворювань. На даний момент практичні дослідження ведуться тільки в межах лабораторії.

Мова йде про такому речовині як гумимицин А і гумимицин Ст. Дані антибіотики можуть боротися з стійкими бактеріями, які не чутливі до медикаментозним засобам. Таке відкриття вдалося зробити під час проведення аналізу ДНК і тих бактерій, які мешкають в кишечнику людини. Крім цього, подібні результати аналізів вчені отримали після того, як провели кілька досліджень в області шкірного покриву людини.

Як було встановлено пізніше, вищевказані речовини виявилися найбільш ефективними серед усіх досліджуваних геномів. Їх головна перевага в тому, що вони здатні ефективно боротися не тільки з уже відомими штамами, але і з модифікованими організмами, які, як відомо, більш стійкі до лікарських речовин.

Щоб довести на практиці такі теоретичні твердження, вчені провели практичний експеримент. Так, було створено дві робочі групи лабораторних мишей, кожну з яких накололи смертельною дозою стафілокока. Після цього, першу групу гризунів лікували загальновідомими антибіотиками, а інший давали препарати на основі гумимицинов. За підсумками з’ясувалося, що успішно перенесла хворобу тільки друга група.

Роботи в даному напрямку ще ведуться. Ученим належить з’ясувати можливі побічні ефекти від таких препаратів і протипоказання. Тільки після цього можна буде говорити про масштабне використання препарату на основі даної речовини.