Вагітним жінкам потрібно обовязково приймати вітамін В3

0
245

Австралійські вчені встановили в ході досліджень, що всі жінки під час вагітності обов’язково повинні приймати вітамін В3. Він знижує ймовірність викидня, а також забезпечує здоровий розвиток плоду без вроджених дефектів. Щоб це підтвердити, були проведені випробування.

В експерименті брали участь чотири жінки, у яких постійно траплялися викидні або народжувалися діти з вродженими патологіями: серцеві недуги, порушення розвитку хребта, захворювання нирок. Були проаналізовані ДНК не тільки жінок, але і членів їх сім’ї.

Як встановили вчені, такі дефекти і захворювання спровоковані недоліком нікотинамідаденіндинуклеотиду (НАД). Він необхідний з перших днів вагітності, так як дає матеріал та енергію для будівництва внутрішніх органів ембріона. Щоб підвищити його рівень в організмі, необхідно приймати не тільки вітаміни у вигляді таблеток, але і продукти з вмістом В3. Це м’ясо (індичка, баранина, яловичина, телятина), соняшникове насіння, мигдаль, арахіс, кисломолочні продукти, каші з круп (вівсяна, кукурудзяна, з жита, ячменю), бобові (горох, квасоля), курага, картопля, суха тріска, хліб із зерна грубого помолу та інші продукти.

Щоб зрозуміти механізм впливу НАД в період вагітності, дослідниця Саллі Данвуди проводила досвід на лабораторних мишах. Вона провокувала мутації у вагітних самок, а потім забезпечувала їм вживання вітаміну В3, після чого ризик патологій у потомства значно знижувався.

На думку доктора Данвуди, всі вагітні жінки повинні значно підвищити вживання вітаміну В3 і продукти з його змістом. Це дозволить плоду нормально розвиватися, знизить ймовірність мутацій, тому дитина народиться здоровим. Також надходження в організм жінки НАД допоможе їй успішно доносити вагітність і уникнути викиднів.