Вакцина від малярії пропонує безпечну і ефективну захист на рік і більше

0
250

В даний час не існує вакцини від малярії, але майже половина населення земної кулі живе з ризиком захворювання, тому існує гостра потреба в такій вакцині. Тепер дослідники вважають, що можуть вирішити цю проблему.

Опубліковані в журналі Nature Medicine, результати першої фази клінічних випробувань показали, що вакцина під назвою PfSPZ захищає здорових дорослих проти малярії більш ніж на 1 рік.

Малярія є захворюванням, яке найчастіше передається через укус зараженого комара Anopheles. Симптоми малярії включають лихоманку, грипоподібні захворювання, головний біль, озноб, м’язові болі, нудоту і блювоту. Стан може призвести до анемії, жовтяниці, при несвоєчасному лікуванні, до судом, ниркової недостатності, комі, сплутаності свідомості і навіть смерті.

За даними ВООЗ, налічувалося близько 214 млн випадків малярії по всьому світу, в минулому році, і близько 438000 випадків смерті від цієї хвороби.

Малярійний плазмодій (Plasmodium falciparum) є малярійним паразитом, який і призводить до серйозного, небезпечного для життя захворювання.

У новому дослідженні, провідний дослідник доктор Роберт Седер з Національного Інституту Алергії та Інфекційних Захворювань (NІAІ) і його колеги показують, як вакцина PfSPZ досягає довгострокової захисту від плазмодія.

Вакцина PfSPZ складається з живих ослаблених спорозоит P. Falciparum, які є незрілими формами паразита.

Дослідники ввели вакцину 59 здоровим дорослим добровольцям у віці 18-45 років без історії малярії. Ще були зареєстровані 32 здорових, підібраних за віком дорослих, що не мають в анамнезі малярії, яких не вакцинувала, вони виступали в якості контрольної групи.

Команда розділила одержувачів вакцини на групи, щоб визначити оптимальну дозування, кількість щеплень, а також шляхи введення для найбільш ефективного захисту.

Було виявлено, що внутрішньовенна ін’єкція захищає набагато краще внутрішньом’язового введення вакцини.

У цілому, дослідники вважають, що вакцина PfSPZ захищає 55 відсотків здорових учасників від малярії протягом більше 1 року (53 тижнів).

Більше того, вчені виявили, що вакцина дозволяє забезпечити стерильну захист від малярії у цих людей, що означає, що вони не тільки захищені від цієї хвороби, але і не можуть передати її.

Дослідники стверджують, що вакцина добре переноситься учасниками, і не виявляє важких побічних ефектів.

Вакцина є кроком вперед у боротьбі з малярією.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com