Вакцини від нових захворювань завдяки вченим з MIT створюються за тиждень

0
300

Дослідники в галузі біології, які працюють в Массачусетському технологічному університеті, почали розробляти вакцину інноваційним способом. Новий підхід дозволяє протягом 7 днів знаходити способи боротьби з вірусами й патогенними мікроорганізмами, використовуючи базу коротких РНК-молекул. Деніел Андерсон, один з авторів проекту, заявив, що створення вакцин за тиждень різко підвищить їх якість і дозволить протидіяти всім спалахам хвороб.

За допомогою синтетичного аналога звичайної вакцини Андерсон з колегами розробили інструмент, який дозволяє імунній системі навчатися протидії патогенних вірусів, бактерій і паразитів. Як пояснюють вчені, стандартні вакцини розробляються протягом місяців і років, і, щоб це прискорити, вони навчили організм виробляти чимала кількість білків вірусу і антигенів. Ключову роль в експерименті зіграла молекула РНК, де містився код, запускає збірку частинок.

Молекули РНК постачаються в організм, а в клітини потрапляють допомогою наночастинок-дендримерів, що нагадують за своєю формою їжачка або дерево з густою кроною. Проникають у клітину вони тим же шляхом, що і віруси. Там вони позбавляються від РНК-молекул. Клітина організму після «прочитання» коду РНК починає вироблення білків, які захоплюються за допомогою імунної системи. Таким чином, в організмі будуть Т-клітини і антитіла, які запрограмовані на боротьбу з вірусами.

Демонстраційна версія розробки включала експеримент на мишах, яким вводили вакцину від Еболи, «свинячого» грипу H1N1, а також котячого вірусу токсоплазми. Після того, як в організм мишей ввели вакцини, вони виробили стійкий імунітет проти великих доз вірусів, що і показало успішність розробки. Далі ведуться дослідження безпеки вакцин для людини і вартості їх впровадження.

За матеріалами: ria.ru