Ванілін – ефективний засіб проти псоріазу

0
228

Фахівці Американського хімічного товариства переконалися в тому, що ванілін володіє цілющими властивостями. Зокрема, таке речовина є доступним засобом проти псоріазу. Варто відзначити, що подібне захворювання є досить поширеним, проте точні механізми його розвитку в даний час залишаються невідомими.

На сьогодні встановлено лише те, що у формуванні такої недуги основне місце відведено певних білків імунної системи. Мова йде про інтерлейкін-17 та інтерлейкін-23. Американським дослідникам вдалося виявити, що саме ванілін може вступати у взаємозв’язок з різними интерлейкинами, при активації яких найбільш часто формуються запальні процеси в людському організмі.

У своєму експерименті фахівці перевірили, як саме впливає ванілін на шкірний покрив, змінений під впливом псоріазу. При такому недугу утворюються злущуються і сверблячі лусочки червонуватого відтінку, а найбільш часто уражаються волосиста частина голови, лікті і коліна.

Вчені організували дослідження, під час якого в корм дрібним гризунам додавали ванілін, в обсягах від 1 до 100 грамів на кілограм маси тіла тварини. Завдяки цьому було виявлено піддослідні, які споживали всередину високі дози такої речовини, показували зниження інтенсивності вираженості клінічних проявів подібного недуги. Більш того, у них в організмі знизився вміст інтерлейкінів 17 і 23.

Спираючись на отриману інформацію, автори такого наукового дослідження припускають, що ванілі може виступати в якості дієвого засобу терапії псоріатичного ураження шкірних покривів. Крім цього, передбачається, що природний екстракт ванілі може повністю попередити розвиток такої хвороби.

Далі у планах учених здійснення більш глибоких досліджень з участю людей і створення лікарських речовин на основі ваніліну.