Важка фізична праця підвищує ризик ішемічної хвороби серця та гіпертонії у жінок

0
204

Жінки з високим кров’яним тиском, які працюють на фізично вимогливих робочих місцях, майже в три рази більш схильні до розвитку ішемічної хвороби серця, порівняно з жінками з нормальним артеріальним тиском і менш активною зайнятістю.

Це висновок нового дослідження, проведеного Карен Алеско, аспірантом Університету Південної Данії, результати опубліковані в Європейському журналі профілактичної кардіології.

У США, хвороби серця є основною причиною смерті 1 з 3 жінок щорічно.

Попередні дослідження припустили, що високо активні завдання можуть підвищити ризик серцево-судинних захворювань для чоловіків, так і жінок.

Для цього останнього дослідження, вчені задалися метою визначити, чи можуть фізично важкі роботи може посилити ризик захворювання серця у жінок з високим кров’яним тиском.

Вчені проаналізували дані про кров’яний тиск та фізичної активності на робочому місці в 12093 медичних сестер, які були частиною когортного дослідження медсестер Данії від 1993 року.

Медсестри були віднесені до однієї з трьох груп в залежності від їх фізичних навантажень: малорухомих, помірних (в основному стояли і ходили, але не фізично напружені) і високих (стояння або ходьба з деяким підйомом або носінням, яке може бути фізично важким).

Медсестри перебували під спостереженням протягом 15 років, під час якого 580 захворіло ішемічною хворобою серця. Майже у 12% медсестер було високий кров’яний тиск.

Близько 46,3% медсестер повідомили про високої фізичної активності на роботі, 34,4% мали помірну фізичну активність і 19,3% повідомили про сидячій роботі.

Порівняно з медсестрами, які мали нормальний артеріальний тиск та які переносили помірну фізичну активність на роботі, люди з високим кров’яним тиском, які мали високі вимоги фізичної активності, мали майже в три рази більший ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

Дослідники додатково довели, що поєднання високих вимог фізичної роботи і високого тиску збільшує ризик захворювань серця, знаходячи, що 60 додаткових випадків ішемічної хвороби серця на 10000 людино-років виникають у такій комбінації.

Для порівняння, саме високий кров’яний тиск відповідально за додаткові 15 випадків ішемічної хвороби серця на 10000, в той час як великі фізичні навантаження на роботі, були відповідальні за додаткові п’ять випадків.

Навантаження необхідно нормувати.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com