Вчені: антибіотики стають причиною прогресування у людини алергічних реакцій

0
233

Голландські вчені прийшли до цікавого висновку – вживання антибіотиків, особливо в ранньому дитячому віці, стає причиною прогресування у людини алергічних реакцій.

Дослідження в цій області проводилися фахівцями протягом 50 років і зараз дані їх праці, нарешті, були оприлюднені. Вже точно встановлено, що антибіотики є не такими нешкідливими лікарськими препаратами, як могло здатися на перший погляд. Їх безконтрольне вживання може стати причиною розвитку важких ускладнень. Раніше було відомо, що споживання антибактеріальних препаратів здатне знизити імунний статус і спровокувати дисбактеріоз. Зараз же вчені виявили зв’язок між вживанням антибіотиків і розвитком сінної лихоманки і екземи.

Дослідження проводилися протягом тривалого періоду часу і фахівцями були вивчені історії хвороби тисяч людей, які за необхідності проходили курс антибіотикотерапії. Результати були отримані наступні – у тих пацієнтів, які хоч раз брали курсом антибіотики, ризик прогресування сінної лихоманки підвищувався на 14-56%. Що ж стосується екземи, то ризик її прогресування у даної категорії пацієнтів становив від 15 до 41%.

Голландські вчені впевнені в тому, що антибактеріальний препарати найагресивніше ведуть себе в кишечнику людини, тим самим значною мірою порушуючи роботу імунної системи. Саме з цієї причини організм індивіда стає менш стійким до агресивного впливу алергічних речовин. Тому у людей можуть проявлятися різні алергічні реакції. Медична статистика така, що вперше алергія проявляється в людини в молодому віці, але не виключається можливість прояву алергічної реакції і в дитячому віці.