Вчені дізналися, як виявити рак за допомогою жуйки

0
207

По слині, яка осідає на жувальній гумці, можна виявити наявність протікання і різновид онкологічного процесу в організмі. До такого висновку прийшла група вчених з Алабами, що запропонувала своє нововведення в області діагностування ракових захворювань.

Співробітниками однієї з біотехнологічних компаній була розроблена специфічна жувальна гумка, за допомогою якої можна виявити у людини ракове ураження підшлункової залози, легенів і молочних залоз.

Суть такого нововведення полягає в тому, що під час процесу пережовування жуйки на ній залишаються певні хімічні сполуки, що містяться в слині, які характерні для деяких різновидів онкології. За таким поєднанням клініцисти зможуть визначити, чи протікає в організмі того або іншого людини рак і який тип йому притаманний.

Згідно з твердженнями біологів, хімічні речовини, які являють собою особливі леткі сполуки, будуть унікальними для кожного різновиду ракового процесу.

Крім цього, ще однією позитивною стороною такого винаходу є те, що воно здатне замінити звичайні аналізи, для отримання результату яких необхідний певний проміжок часу. Новітня методика діагностики буде у багато разів точніше, тому що жуйка знаходиться в ротовій порожнині пацієнта з підозрою на онкологію.

Таке відкриття дасть можливість врятувати ще більшу кількість життів, оскільки зможе виявити перебіг раку навіть на самих початкових стадіях його розвитку. Як відомо, практично будь-який вид ракового процесу на ранніх етапах свого формування протікає абсолютно безсимптомно або виражається тими ознаками, які не здатні з точністю вказати на наявність онкологічного ураження того чи іншого органу.