Вчені МДУ створили наночастинки, які лікують рак і не шкодять організму

0
207

Дослідники з МДУ у сприянні з колегами з Німеччини презентували світу наночастинки кремнію. Їх головне завдання – транспортування лікарських засобів проти онкологічних захворювань в уражені клітини. Після виконання свого обов’язку така частинка безпечно і швидко розкладається, не завдаючи шкоди організму. До того ж кремнієва частинка самостійно знаходить новоутворення.

Незважаючи на революційне відкриття, наночастинки, транспортують ліки, вже давно досліджуються вченими. Протягом останнього десятиліття дослідники по черзі створювали такі частинки на основі золота, срібла, кадмію і навіть титану. Мінус всіх дослідів полягав у неможливості самостійного виведення переносників ліків і негативний вплив на організм при накопиченні, хоча самі частинки не менш успішно справлялися з лікуванням ракових захворювань. Вони накопичувалися завдяки системі кровообігу у внутрішніх органах і сприяли негативному впливу на організм як токсинів. За словами одного із співробітників МГУ Любові Осминкиной, випробувані вже через місяць починали скаржитися на болі в нирках і печінці, а також в легенях і голові.

Частинки кремнію, по-перше, самі вийдуть з організму, а по-друге, зміцнять кістки і поліпшать зростання сполучної тканини завдяки наявній у них кремнієвої кислоти. Експеримент було проведено на тканинах молочних залоз, куди були поміщені частинки. Скориставшись микроспектрометром, дослідники виявили, що за перші 8 годин частинки кремнію осідають на мембранах клітин, після чого знаходять шлях всередину клітин і поширюють там ліки. По закінченні двотижневого строку частки розпадаються.

За матеріалами: news.vse42.ru