Вчені на шляху до створення штучного ембріона

0
188

Група вчених з Кембріджського університету в умовах лабораторії створила штучну структуру ембріона. Детальна наукова стаття про це дослідження вже опублікована в журналі «Science».

Відзначається, що створити ембріон вченим вдалося за допомогою двох типів стовбурових клітин. В результаті випробувань вийшло вивести щось схоже на ранній ембріон миші. Проте повноцінним живим організмом його назвати не можна, так як для подальшого розвитку та забезпечення життєдіяльності потрібен третій тип стовбурових клітин.

В ході практичного експерименту вчені взяли два типи стовбурових клітин і просто з’єднали їх між собою. За допомогою цього вони відтворили модель ембріона, стовбурові клітини якого можуть перетворитися практично в будь-яку тканину. Тобто, один тип клітин формує плід, а другий відповідає за розвиток в плаценті.

Вчені відзначають, що для того щоб такий ембріон міг далі розвиватися і перерости в повноцінний живий організм, потрібно приєднати третій тип стовбурових клітин, які будуть відповідати за розвиток жовткового мішка. Саме такий мішок дає харчування зародку, що і забезпечує його подальший розвиток. Функціонує жовтковий мішок як первинна печінка не більше трьох місяців. В цей же час продукуються статеві клітини.

Нове дослідження дає можливість вивести метод, при якому ранні ембріони можуть розвиватися в лабораторії і потім імплантуватися безпосередньо в матку. Таким чином, проблема безпліддя буде практично повністю вирішена.

Дослідження в даній області ще тривають, так як залишається ще дуже багато питань, особливо, що стосується третього типу стовбурових клітин. Проте вже на цьому етапі наукових робіт можна сміливо назвати дане відкриття проривом у сучасній медицині.