Вчені назвали електронні сигарети «повільними вбивцями»

0
234

Популярність вейпа або електронної сигарети (що, по суті, одне і те ж) зростає досить швидко, особливо серед молодих людей. Існує міф, що це практично повністю нешкідлива альтернатива традиційним тютюновим виробам. Чому це саме міф розповіли американські вчені з Національної лабораторії Лоуренса Берклі.

Куріння вейпа практично кожен день може завдати непоправної шкоди здоров’ю, а причиною всьому небезпечні токсини, які містяться в рідині для продукування пара. Слід зазначити, що дослідження проводилися щодо речовини без нікотину, але, само собою зрозуміло, що в останньому випадку шкоди для здоров’я буде значно більше. Повний текст дослідження вже оприлюднено в науковому виданні «Environmental Science & Technology».

Вчені, які проводили наукові дослідження, встановили, що основною шкоди організму наноситься такими речовинами як акролеїн, канцероген формальдегід і діацетил. У той же час, наголошується, що негативний вплив пара має місце тільки тоді, коли людина активно використовує електронну сигарету і заправляє рідина з нікотином.

За підрахунками клініцистів, більше 250 затягувань у добу це вже перевищення вкрай допустимої норми. Систематичний вплив на організм електронної сигарети в такій кількості, може призвести не лише до поганого самопочуття, але і підвищує ризик розвитку онкологічних захворювань.

У той же час, учені відзначають, що якщо порівнювати електронні сигарети з традиційним курінням тютюнових виробів, то шкоди від останніх набагато більше.

У будь-якому випадку не приносить користі для здоров’я як вейпинг, так і прості цигарки з тютюном. Однак якщо зовсім відмовитися від куріння не представляється можливим, то помірне використання вейпа з безникотиновой рідиною буде меншим із двох зол.