Вчені назвали головну причину старіння

0
213

Старість – це незворотний фізіологічний процес, який не можна запобігти, як би людина не намагався. Але при певних умовах (здоровий спосіб життя, активність, правильне харчування) цей процес можна сповільнити. Тому вчені не залишають цю тему і проводять постійно дослідження.

Так, група вчених з Південно-Західного медичного університету в Техасі заявила, що головною причиною старіння є зношування серця. Тільки фізичних вправ, а також правильного харчування буде недостатньо для того, щоб цей негативний процес сповільнити.

Клініцисти, які встановили цей факт, разом з колегами з Інституту фізіології і вправ розробили спеціальний курс лікувальної фізкультури, який заснований саме на дихальній гімнастиці. За словами фахівців, регулярні заняття за такою методикою суттєво покращують роботу серцево-судинної системи і уповільнюють процес старіння не тільки серце, але і всього організму.

Тижневий курс такого лікування включає в себе щоденне півгодинне виконання вправ дихальної гімнастики, в результаті чого частота серцевих скорочень доходить практично до максимальної швидкості протягом 4-х хвилин. Після цього слід трихвилинний відпочинок, і вправу потрібно повторити. В цілому необхідно виконати 4 підходи, кожен приблизно по 7-8 хвилин.

Після проведення практичної частини клінічного дослідження було встановлено, що у 75% випадків у людей у віці 60-65 років стабілізувалися показники артеріального тиску, покращився і самопочуття в цілому.

Клініцисти рекомендують проводити такі вправи не тільки для лікування, але і в якості профілактики, що допоможе якщо не виключити, то хоча б звести до мінімуму ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інсульту і деменції.