Вчені назвали нову причину розвитку інфаркту

0
208

Інфаркт, інсульт, ішемічна хвороба серця – це ті патологічні процеси, які найчастіше призводять до летального результату. Вище їх знаходяться тільки онкологічні захворювання. Саме тому вчені не припиняють проводити дослідження в даній області.

Так, група вчених з Американської асоціації серця провела ряд клінічних досліджень і встановила, що пережиті раніше душевні потрясіння, в зрілому віці можуть стати причиною розвитку серцево-судинних недуг, в тому числі і інфаркту. При цьому наголошується, що видимих факторів для розвитку такого захворювання може і не бути, а це значить, що летальний результат може наступити практично миттєво.

Вчені проаналізували матеріали численних досліджень з цієї теми і дійшли висновку, що спостерігається стійка зв’язок між подіями в ранньому дитинстві потрясіннями і проблемами зі здоров’ям у більш зрілому віці.

До психологічних травм, які можуть негативно позначитися на роботі серця, вчені відносять наступне: знущання з боку однолітків, сексуальне насильство, негативний моральний вплив з боку батьків, розпад сім’ї, зловживання батьками алкоголем або наркотичними засобами.

У людей, які перенесли такого роду травми, у зрілому віці розвивається коронарна недостатність, гіпертонія, діабет другого типу і навіть ожиріння.

На даний момент причинний зв’язок досі не встановлена, тому дослідження в цій галузі ще будуть продовжуватися. Звичайно, запобігти такі чинники навряд чи буде можливо, але розуміючи зв’язок між ними, можна буде виробити ефективне профілактичне лікування в подальшому, що допоможе знизити ризик розвитку небезпечних хвороб.