Вчені оголосили гепатит одним з ключових чинників смертності у світі

0
206

За підсумками дослідження, яке було проведено фахівцями з лондонського Імперського коледжу, а також ученими з Вашингтонського інституту було виявлено, що однією з ключових хвороб, завдяки якій люди стають інвалідами і вмирають, є гепатит. Це поставило його в один ряд з ВІЛ/Снідом, туберкульозом, а також малярією. Ці дані опублікували в одному з відомих британських медичних онлайн-журналів, посилаючись на видання The Lancet.

Дані були взяті і проаналізовані в період 1999-2013 рр за більш, ніж 180 країнах. Поряд з цим ВООЗ почав впроваджувати заходи, які в майбутньому здатні вирішити питання зараження цим вірусним захворюванням. Досліджуючи глобальне тягар хвороб в структурі ВООЗ за 14 років, дослідники порівнювали смертність від низки недуг. З’ясувалося, що число смертей, які були викликані цирозом, вірусами та іншими патологіями функціонування печінки, яка уражується гепатитом, складало в 1999 році 890 тисяч, а вже через 14 років збільшилася більш, ніж наполовину і становить 1,45 млн осіб. Три роки тому від туберкульозу померло майже 1,5 млн, від Сніду – 1,3 млн, і від малярії – більше 800 тисяч осіб.

Крім цього, вчені простежили тенденцію підвищеної смертності від вірусу у країнах, де населення має середній та високий прибутковий рівень. Фактично це означає, що кількість хворих в багатих і бідних країнах зараз одно. Найбільша кількість летальних випадків від вірусного гепатиту типу зафіксована в країнах Східної Азії.

Лікар Грем Кук, який викладає в британському коледжі, припустив, що однією з ключових причин підвищення кількості смертей від гепатиту є те, що пацієнт сам довго не знає, що заражений, поки не стане страждати від раку або цирозу печінки. Навіть при тому, що вже винайдено дієва вакцина проти гепатиту В, яка діє тривалий термін, велика частина людей не робили цю щеплення. Фахівець додав, що від гепатиту З подібною щеплення поки не з’явилося.

За матеріалами: www.medvestnik.ru