Вчені планують почати пересадку очей

0
214

Таку заяву зробили вчені з Америки днями. За їх запевненням в не настільки віддаленому майбутньому можна буде почати операції з повної пересадки очей людини. Однак на даний момент мова йде лише про часткову пересадку органу. Ведуться випробування на тварин у рамках лабораторії.

Вчені з Піттсбурга відзначають, що через 10 років можна буде проводити операції з повноцінною пересадки органів зору. Це дасть можливість бачити не тільки людям, з патологіями даних органів, але і тим, хто сліпий повністю – від народження або в результаті придбаних етіологічних факторів.

На цей момент наукові працівники проводять практичні дослідження в рамках лабораторії. Піддослідним тваринам здійснюється пересадка, як все органу, так і його окремих частин. Так, слід зазначити, що робота вчених вже частково увінчалася успіхом. При пересадці окремих частин очі результат більш ніж позитивний – приживлення йде добре, відторгнення спостерігається вкрай рідко, орган повністю функціонує.

Що ж стосується трансплантації всього очі відразу, то тут клінічна картина дещо неоднозначна – не вдається зберегти функціонування очі з-за того, що нервові зв’язки не приживляются, а кровотік порушений. Тому про повної пересадки ока поки мова не йде. Зараз вчені посилено працюють над трансплантацією цього органу так, щоб вдалося зберегти повну життєздатність органу. Головне, за словами керівника групи, потрібно пересадити очей так, щоб збереглися нервові зв’язки. Так у подальшому вони будуть тільки наростати, життєздатність органу гарантується.

Якщо такі операції будуть можливі в подальшому, це практично повністю вирішить проблему лікування таких патологій органів зору, при яких медикаментозним шляхом відновити можливість бачити не можна.