Вчені планують використовувати небезпечні бактерії для лікування

0
212

Одним з найбільш ймовірних варіантів кінця світу є масове поширення супербактерій, яким не зможуть протистояти антибіотики. Тому вчені почали розробки нового препарату, який зможе протидіяти таким організмам. За попередніми даними, це буде живий організм, який зможе вбивати шкідливі клітини і лише потім виходити з організму природним способом.

Для практичної частини експерименту було взято два живих організму. Так, в бактерію Shigella flexneri, яка носить більш просту назву «дизентерія мандрівника», ввели бактерію Bdellovibrio. Перший організм був обраний з-за того, що має практично повністю прозору структуру, що значно полегшує спостереження. В результаті експерименту було встановлено, що організмом Bdellovibrio були «з’їдені» всі шкідливі клітини до того моменту, поки він вийшов з оболонки природним шляхом.

Такі результати практичних досліджень, на думку вчених, говорять про те, що незабаром можна вивести на медичний ринок живий антибіотик. Слід зазначити і те, що Bdellovibrio зміг впоратися навіть з уже застарілої інфекцією.

Найближчим часом планується провести аналогічний експеримент на хребетних тварин і навіть живих людях. Однак попередньо вченим потрібно з’ясувати протипоказання і побічні ефекти.

Зважаючи на те, що останнім часом стали відносно часто з’являтися нові інфекційні захворювання і штами вже наявних хвороб, таке відкриті може зробити прорив у сучасній медицині. Однак не слід забувати і про те, що шкідливі організми навчилися досить швидко мутувати, тому «живий антибіотик» може стати одним з найбільш небезпечних організмів. Але, до того моменту, коли таке ліки вийде широке застосування вчені з’ясують це обставина.