Вчені почнуть виробляти стовбурові клітини з дитячих зубів

0
14

Вчені заявили, що людські зуби — це хороший біоматеріал, який можна використовувати в отриманні стовбурових клітин. Зокрема, мова йде про молочних зубах. Виявили це фахівці Каліфорнійського університету. Перевага стовбурових клітин в тому, що вони допомагають організму швидше відновлюватися в результаті хвороб або травм.

Медики стверджують, що молочні зуби не можна викидати, коли вони випали. Якщо їх правильно зберігати і піддавати технічній обробці, то в результаті можна отримати хорошу основу для стовбурових клітин. Основна проблема, яка може перешкодити розвитку цієї технології, це неправильне зберігання матеріалу. Медики заявляють, що для правильного зберігання зубів їх потрібно хоча б помістити в холодну середовище або ж віддати на зберігання в лабораторію.

Вчені провели кілька експериментів виявили, що людські молочні зуби ідеально підходять для вирощування клітин підшлункової залози. Згодом цей матеріал буде сприяти виробленню інсуліну для залози.

Нововведення допоможе зробити величезний прорив в розробці нових методик для лікування захворювань, так як стовбурові клітини, які добувають із зубів, дозволять створити нові медикаменти. З їх допомогою можна лікувати багато хвороб. Такі ліки підійдуть не тільки власникам цих зубів, але і їх близьким родичам.

Вчені вже запланували проведення нових експериментів. Спочатку планується таким чином створити препарат для лікування цукрового діабету.

Співробітники університету уточнюють, що особливу цінність для медицини можна знайти тільки в молочних зубах дітей. Це пов’язано з тим, що в них є велика кількість необхідних типів клітин. Про вихід на ринок нового препарату можна буде говорити тільки тоді, коли будуть завершені всі практичні експерименти.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here