Вчені почнуть виробляти стовбурові клітини з дитячих зубів

0
231

Вчені заявили, що людські зуби – це хороший біоматеріал, який можна використовувати в отриманні стовбурових клітин. Зокрема, мова йде про молочних зубах. Виявили це фахівці Каліфорнійського університету. Перевага стовбурових клітин в тому, що вони допомагають організму швидше відновлюватися в результаті хвороб або травм.

Медики стверджують, що молочні зуби не можна викидати, коли вони випали. Якщо їх правильно зберігати і піддавати технічній обробці, то в результаті можна отримати хорошу основу для стовбурових клітин. Основна проблема, яка може перешкодити розвитку цієї технології, це неправильне зберігання матеріалу. Медики заявляють, що для правильного зберігання зубів їх потрібно хоча б помістити в холодну середовище або ж віддати на зберігання в лабораторію.

Вчені провели кілька експериментів виявили, що людські молочні зуби ідеально підходять для вирощування клітин підшлункової залози. Згодом цей матеріал буде сприяти виробленню інсуліну для залози.

Нововведення допоможе зробити величезний прорив в розробці нових методик для лікування захворювань, так як стовбурові клітини, які добувають із зубів, дозволять створити нові медикаменти. З їх допомогою можна лікувати багато хвороб. Такі ліки підійдуть не тільки власникам цих зубів, але і їх близьким родичам.

Вчені вже запланували проведення нових експериментів. Спочатку планується таким чином створити препарат для лікування цукрового діабету.

Співробітники університету уточнюють, що особливу цінність для медицини можна знайти тільки в молочних зубах дітей. Це пов’язано з тим, що в них є велика кількість необхідних типів клітин. Про вихід на ринок нового препарату можна буде говорити тільки тоді, коли будуть завершені всі практичні експерименти.